ادعای توییتری جدید ترامپ درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو

آذر: رئیس جمهور آمریکا در توییتی جدید با تکرار ادعاهای پیشین مقامات این کشور درباره کشورمان، بار دیگر ایران را به دست داشتن در حمله با تاسیسات آرامکو عربستان متهم کرد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی جدید ادعا کرد: به خاطر دارید که ایران یک فروند پهپاد (آمریکایی) را به این ادعا که در محدوده هوایی این کشور بوده، ساقط کرد درحالی که این پهپاد نزدیک آن نیز نبوده است. آنها با وجود اینکه از حقیقت خبر داشتند، به این دروغ بزرگ خود ادامه دادند. حال نیز می گویند که ارتباطی با حمله به عربستان سعودی ندارند؛ خواهیم دید.”
رئیس جمهور آمریکا در حالی این بهتان بی اساس را مطرح می کند که در ماجرای سرنگونی پهپاد متجاوز این کشور در خلیج فارس، تصاویر ماهواره ای به وضوح ورود چندین کیلومتری پرنده آمریکایی به حریم هوایی ایران را نشان می داد و آمریکا هیچگاه نتوانست ادعای خود در خصوص ساقط شدن پهپاد در حریم هوایی بین المللی را ثابت کند.
بنابر اعلام سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله یمن، یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور بامداد شنبه برابر با ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی ترین نقطه عربستان را هدف گرفت.
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال این حمله در توییت هایی بی اساس نوشت: در صورتیکه روحانی و ظریف وانمود می کنند که در دیپلماسی مشارکت دارند، تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله مقابل عربستان سعودی است! ایران حالا حمله ای بی سابقه به این تأمین کننده انرژی جهان داشته است. مدرکی دال بر این که این حملات از یمن انجام شده، وجود ندارد!
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به این اتهامات اظهار داشت: پالایشگاه نفتی عربستان سعودی را یمنی ها زده اند این مساله چه ربطی به ایران دارد. حرفی که در این زمینه مطرح گردیده است حرفی بی ربط و نادرست است.

منبع: