معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد برنامه های رئیس جمهور در نیویورک

آذر: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری اظهار داشت: رئیس جمهور در جریان سفر به نیویورک با سران کشورهای فرانسه، انگلیس، ژاپن، سوئیس، اسپانیا، عراق، سوئد و پاکستان دیدار می کند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، پرویز اسماعیلی در گفت وگویی درباره برنامه های روحانی در مسافرت به نیویورک اظهار نمود: فردا اول مهرماه پس از آن که رئیس جمهور زنگ مدارس را به صدا درآورد، عازم نیویورک برای سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل می شود.
وی با اشاره به اینکه سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل بامداد روز چهارشنبه انجام می شود، اضافه کرد: ملاقات با مدیران ارشد رسانه های بین المللیو جلسه با نخبگان سیاست خارجی در آمریکا از مهم ترین ملاقات های رئیس جمهور است.
اسماعیلی همین طور اظهار داشت: رئیس جمهور دو مصاحبه تلویزیونی با دو شبکه مهم آمریکا دارد. همین طور با دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرده و با سران کشورهای فرانسه، انگلیس، ژاپن، سوئیس، اسپانیا، عراق، سوئد و پاکستان و چند کشور دیگر دیدار می کند که این دیدارها عمدتاً با درخواست سران آن کشورها تنظیم شده است. همین طور نشست مطبوعاتی درانتها سفر رئیس جمهور در ظهر پنجشنبه انجام شده و سپس وی نیویورک را به سمت تهران ترک می کند.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری درباره محدودیت هایی که توسط آمریکا برای تیم همراه رئیس جمهور بوجود آمد، اشاره کرد: عدم صدور ویزا برای هیات رسمی همراه رئیس جمهور و برخی معاونان دفتر رئیس جمهور و هیات رسانه ای برخلاف مسئولیت دیپلماتیکی است که رسماً آمریکا آنرا پذیرفته است. اصل محدودیت ها از طرف دولتی که دولت تحریم است و منطق، گفت و گو و دیپلماسی را قبول ندارد، دو دلیل بیشتر وجود ندارد. اول اینکه می خواهند صدای جمهوری اسلامی ایران را تحریم کنند و از حضور مقامات ایران که صدای ملت خود هستند جلوگیری نمایند که تحریم ظریف هم در همین راستا بود. دلیل دیگر هم این است که ایران را به لحاظ سیاسی منزوی کنند که این نشدنی است و رئیس جمهور در این سفر در بالاترین سطح با کشورهای مختلف گفت و گو دارد.

منبع: