استاندار زنجان خبر داد: ایجاد واحد پرورش دام سبك ۶۰ هزار راسی در زنجان

به گزارش آذر استاندار زنجان اظهار داشت: تا آخر اسفندماه امسال واحد پرورش دام سبك ۶۰ هزار راسی در زنجان به بهره برداری می رسد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، فتح الله حقیقی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان كه با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید، اظهار نمود: امسال زنجان میزبان برخی از وزاری دولت بود كه این دیدارها در جهت مطرح كردن مسائل استان و اتخاذ تصمیمات مربوطه انجام شده است.
وی، بزرگ ترین تكلیف هر مدیر و شهروندی را، ایجاد آرامش در جامعه عنوان نمود و اظهار داشت: سعی كردیم این اقدام را انجام دهیم و در میان مردم باشیم. حتی آرامش مدیران را یكی از رویكردها قرار دادیم؛ چونكه اگر مدیران آرامش نداشته باشند، حتما دغدغه ایجاد می شود. خوشبختانه زنجان از مدیران و اعضای شورای تامین خوبی برخوردار می باشد و همه مسؤلان پای كار هستند.
استاندار زنجان به پیگیری مشكلات واحدهای تولیدی و تاكید بر اجرای مصوبات در جلساتی همچون ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد رفع موانع تولید و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اشاره نمود و اضافه كرد: همه تلاش ما این بوده كه اگر مشكلات واحدها در استان حل نشود آنرا با وزرا و در سطوح ملی مطرح نماییم. در همین راستا طی روزهای اخیر كارخانه روغن نباتی جهان كه عملا تعطیل شده بود، آغاز به فعالیت نموده تا به مرحله تولید برسد.
وی با اشاره به اینكه سفر وزرا به استان، گشایش های خوبی بوجود آورده است، افزود: امروز می توان به صراحت اعلام نمود كه در سال های اخیر واحدهای تولیدی تعطیل نشده است، با اینكه كشور مشكلاتی دارد و استان هم به آن مبتلا است.
حقیقی، از افتتاح چند واحد تولیدی بزرگ تا آخر اسفندماه در استان اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه زنجان در امنیت سرمایه گذاری رتبه سوم را دارد و جزو ۵ استان امن كشور هستیم. همینطور در حوزه كشاورزی كارهای خوبی انجام دادیم كه در همین راستا ایجاد واحد پرورش دام سبك ۶۰ هزار راسی را دستور كار داریم كه امیدواریم فاز نخست آن تا اسفندماه امسال افتتاح شود.
وی به آتش سوزی های اخیر مراتع استان اشاره نمود و اضافه كرد: در اولین حادثه آتش سوزی، عامل انسانی مقصر بود كه در این رابطه دو نفر از عاملان دستگیر شدند. در همین راستا طی هفته گذشته ۶۰۰ نفر را بسیج كردیم تا آتش خاموش شد.
نماینده عالی دولت در ستان همینطور تصریح كرد: خرید توافقی گوجه فرنگی را آغاز كردیم كه معتقدیم در این راستا مسؤلان باید نظارت كنند تا مشكلی پیش نباید.
استاندار زنجان افزود: هفته آینده دومین دور سفر استانی را آغاز خواهیم كرد و انتظار داریم همه مصوبات دور اول اجرا شده باشد.
رئیس كل دادگستری استان زنجان هم در این نشست با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار نمود: باید قدردان شهدا باشیم و راه رزمندگان و شهدا را ادامه دهیم؛ چون كه مسؤلان در هر مسیری قرار گیرند جامعه هم از آنها الگو می گیرد.
حجت الاسلام اسمعیل صادقی نیاركی، زنجان را استانی ولایت مدار با مردمانی شریف و متدین خواند و اظهار داشت: خدمت رسانی به مردم كه ولی نعمتان ما هستند به خوبی در این استان در حال انجام است؛ با اینكه با نقطه مطلوب تراز جمهوری اسلامی فاصله دارد اما مهم این است كه در این راه قرار گرفته است.
وی خاطرنشان كرد: هر كجا كه لازم بود حركت و اقدامی از جانب دستگاه های اجرایی استان زنجان صورت گیرد، هیچ دستگاهی كوتاهی نكرده و امور به خوبی پیش می رود، اما كاستی هایی هم وجود دارد كه بخشی از این كاستی ها پیگیری های ملی را می طلبد.
این مسئول با اشاره به اینكه سفر آیت الله رئیسی به استان بركات فراوانی دربرداشت، تصریح كرد: نیازمندی های حوزه قضایی و دستگاه های وابسته در جلسه فردا با مطالب فنی و تخصصی به استماع حضار خواهد رسید.