فرمانده قرارگاه مقدم جنوب (کربلا): موفقیت های امروز ما در عرصه جهانی حاصل شکست حصر آبادان است

به گزارش آذر فرمانده قرارگاه مقدم جنوب (کربلا) اظهار داشت: موفقیت های امروز ایران در عرصه بین المللی و جهانی حاصل شکست حصر آبادان، خون شهدای این عملیات و مقاومت مردم آبادان است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سردار احمد خادم سیدالشهدا بامداد امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و آئینی که به مناسبت پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان در محل سپاه ناحیه آبادان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز شکست حصر آبادان به فرمان حضرت امام، به روح پرفتوح ۲۳ هزار شهید کربلای خوزستان بخصوص به پنج هزار شهید شهرستان آبادان درود فرستاد و اضافه کرد: اگر اقشار مختلف مردم مقاوم آبادان در کنار ارتش و سپاه و بسیج پشتیبانی کردند و لنجداران ما به لحاظ مهمات و آذوقه نیروهای مردمی و رزمنده را پشتیبانی کردند و مردم یک سال صبر و مقاومت و ایستادگی کردند امروز ثمره آن هشت سال مقاومت و دفاع مقدس را ما در پیروزی رزمندگان غیور اسلام را در مقابل آمریکایی ها می بینیم که آنها را از خاک عراق بیرون کردند و صدام اعدام شد و به زباله دان تاریخ انداخته شد.
وی با اشاره به اینکه امروز ما ۱۲۰ هزار نیروی حشد الشعبی داریم، اظهار نمود: امروز رزمندگان اسلام سنگرهای کلیدی دشمنان را فتح کرده است.
سردار خادم سیدالشهدا خاطرنشان کرد: اگر روزی اروندکنار جبهه ما بود و مردم آبادان محور مقاومتشان در اروندرود بود امروز ما به برکت خون شهدای مدافع حرم همچون شهیدان سیاح طاهری، عسگری و دریساوی که قریب ۷۹ شهید مدافع حرم از سپاه و بسیج تقدیم کرد و برای ما افتخاری بود که در مقابل نیروهای تکفیری داعش در سوریه و عراق ایستادند و شهید شدند و محور مقاومت را تشکیل دادند و نیروهای حزب الله در لبنان، افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق و یمن در مقابل استکبار ایستادند و دیدیم که چگونه پوزه استکبار جهانی در لبنان و یمن به خاک مالیده شد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی کربلا خاطرنشان کرد: درحالی که هیچ کس توان سرنگون کردن پهباد آمریکایی و گرفتن کشتی بریتانیایی را نداشت دیدید که نیروهای توانمند سپاه چگونه مقابل قدرت نمایی دشمنان ایستاد و اجازه نداد تا به حریم ایران اسلامی خدشه ای وارد شود.
سردار خادم سیدالشهدا اظهار داشت: امروز یمنی ها با قدرت پهباد در مقابل استکبار ایستاده و آنها را به جایی کشانده که ۵۰ درصد از نفتشان را از بین می برد.
وی اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری می فرمایند که ما با آمریکا مذاکره نمی نماییم و رئیس جمهور کشورمان هم مقتدرانه در سازمان ملل پیام رسان ایران اسلامی در خصوص عدم مذاکره با آمریکایی ها به علت تعهد ناپذیر بودن آنان است برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است و دیدید که چگونه روسای جمهور کشورهای مختلف خواستار نشستن با ایران در پای میز مذاکره بودند و این افتخاری برای جمهوری اسلامی است.
سردار خادم سیدالشهدا اظهار نمود: تمامی این موفقیت ها نتیجه شکست حصر آبادان، مقاومت مردمانش و خون پاک شهدایی است که در این عملیات به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به اینکه مردم آبادان همواره و در هر صحنه ای با وحدت و انسجام در مقابل دشمنان ایستادند، خاطرنشان کرد: شهدا به تکلیفشان عمل کردند و امروز ما هم بایستی به تکلیفمان عمل نماییم.