واکنش روابط عمومی مجلس به حاشیه ها در مورد سفر لاریجانی به صربستان

به گزارش آذر روابط عمومی مجلس درباره گزارش انتشار یافته در یکی از خبرگزاری ها در خصوص بازگشت رئیس مجلس و هیأت همراه از صربستان به ایران با پرواز اختصاصی توضیحاتی عرضه داد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار گزارشی از طرف یکی ازخبرگزاری ها درباره چگونگی سفر رئیس و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در اجلاس آی پی یو (بین المجالس جهانی) به کشور صربستان، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی بدین شرح منتشر کرد:
یکی از خبرگزاری ها گزارشی از چگونگی سفر رئیس و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در اجلاس آی پی یو (بین المجالس جهانی) به کشور صربستان منتشر نموده است. دراین گزارش گفته شده که رئیس مجلس با پروازعادی به صربستان رفته و با پرواز اختصاصی به تهران برگشته است و این را نوعی کار سیاسی معرفی کرده و در آخر پیشنهاد داده، بهتر بود رفت و برگشت رئیس مجلس با پرواز اختصاصی انجام می شد تا هزینه خرید بلیت عادی به بیت المال تحمیل نگردد. در اینجا لازم است نکاتی برای روشن شدن افکار عمومی به اطلاع برسد:
۱. در روز یکشنبه ۲۱ مهرماه جاری تنها پرواز ماهان ایر از تهران به بلگراد برقرار بود و رئیس مجلس به اتفاق سایر نمایندگان از آن استفاده نمودند، اما برای بازگشت که در روز چهارشنبه همان هفته انجام می گرفت، پرواز مستقیم از بلگراد به تهران موجود نبود. دربررسی ها مشخص شد رئیس مجلس و هیئت همراه باید از کشورهای مختلف، از مسیرهای گوناگون و با توقف های طولانی به تهران برگردند که هزینه زیادی را سبب می شد و بر این اساس قرار شد پرواز رئیس مجلس و دیگر نمایندگان از صربستان با استفاده از پرواز اختصاصی صورت گیرد که با این برنامه ریزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان صرفه جویی شد. اگر بنا بود پیشنهاد این خبرگزاری عملی شود، اولا هواپیما باید چهار روز در یک فرودگاه اروپایی یعنی بلگراد مستقر و هزینه پارکینگ پرداخت می شد. ثانیاً قریب به ۲۰ نفر از گروه پرواز هواپیمای اختصاصی باید در هتل مستقر شده و طبق استاندارد برای هر یک از آنها اتاق تهیه می شد. پس هزینه ۴ شبانه روز اتاق، غذا و فوق العاده ماموریت گروه پرواز به هزینه سفر اضافه می شد. همین طور باید دو خودرو برای رفت و آمد گروه پرواز اجاره می شد که مجموع اینها ۳۰۰ میلیون تومان به هزینه های سفر می افزود. پس آن چه صورت گرفت، صرفاً در جهت هزینه کمتر و صرفه جویی بیشتر بود. البته گزارشگر این خبرگزاری اگر مجرب و حرفه ای بود، قاعدتا می بایست از اینکه باید برای پارک هواپیما در سایر کشورها و استقرار گروه پروازی هزینه پرداخت گردد، اطلاع می داشت؛ به خصوص که در مسافرت انجام شده، هواپیمای ایرانی تنها یک ساعت در فرودگاه بلگراد توقف داشت و غذا و مواد مصرفی هم از ایران با خود آورده بود. لذاهیچ گونه هزینه ای به فرودگاه بلگراد پرداخت نشد. از مسئولان محترم خبرگزاری انتظار می رود از افراد مجرب و حرفه ای در این رسانه استفاده کنند. افراد کم تجربه با کارهای سطحی و نازل به اعتبار این رسانه محترم که نامی آشنا و سابقه ای دیرپا دارد، لطمه وارد می کنند و کینه توزی آنها نسبت به مسئولان نظام سبب بی اعتمادی مردم به رسانه بعنوان آینه اخبار و تحلیل های موثق می شود که شایسته این جایگاه فاخر و سازمان محترم متبوع خبرگزاری نیست.»