سرلشکر باقری: تجهیزات دفاعی کشور بدون وابستگی به خارج نوسازی می شوند

به گزارش آذر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: تجهیزات ما نسبت به کشورهای همجوار و کشورهای دنیا بدون اینکه هزینه سنگینی پرداخت نماییم و بدون اینکه وابسته واردات از خارج باشیم نوسازی می شوند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز با حضور در مرکز بهینه سازی و نوسازی شهید زرهرن نزاجا، از بخش های مختلف این مجموعه بازدید نمود.
در این برنامه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از خط اورهال و بازسازی تانک چیفتن، خط اورهال و بازسازی تانک اسکورپین، خط اورهال و بازسازی توپ های خودکششی و ادوات سنگین، خط اورهال ادوات اپتیکی، خط بازسازی و اورهال تریلر بازدید نمود.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کاری که در این مجموعه انجام می شود بسیار پرارزش است، اظهار داشت: نیروی زمینی بعنوان ستون فقرات ارتش مسئولیت اصلی در دفاع سرزمین خشکی جمهوری اسلامی را بر عهده دارد و این مأموریت سنگین تا حد زیادی متکی به تجهیزات پیشرفته است.
وی اضافه کرد: این نیرو در کنار قدرت تحرک و قدرت آتش تجهیزات، با بهره مندی از نیروی انسانی با مهارت، عالم و فداکار و شجاع می توانند با اطمینان از سرزمین ما دفاع کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه با تحرک سال های اخیر و اقدامات خوبی که صورت گرفته، این مرکز نقش خویش را به خوبی انجام می دهد، خاطرنشان کرد: بخش های زیادی از تجهیزات نیروی زمینی بازسازی شده و بخش های دیگری در نوبت نگهداری و تعمیر است.
سرلشکر باقری اظهار داشت: ما در بخش هایی احتیاج به این نداریم که تجهیزات مان را کنار گذاشته و تجهیزات جدید بخریم، در واقع با حفظ بخش اصلی تانک ها، توپ ها و نفربرها و تست کارآمدی آنها، تجهیزات آنها تعویض و بروزرسانی می شوند و ما دارای تجهیزات به روز دنیا خواهیم بود.
وی اظهار داشت: تجهیزات ما نسبت به کشورهای همجوار و کشورهای دنیا بدون اینکه هزینه سنگینی پرداخت نماییم و بدون اینکه وابسته واردات از خارج باشیم نوسازی می شوند.
بنا بر این گزارش، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، امیر محسن دره باغی معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستادکل نیروهای مسلح، سردار ابوالقاسم فروتن رئیس دفتر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نزاجا در این بازدید سرلشکر باقری را همراهی کردند.