امیر رحیم زاده: یگان ها در رزمایش مدافعان آسمان ولایت عملکرد مناسبی داشتند

به گزارش آذر فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 98 اظهار داشت: یگان ها در رزمایش مدافعان آسمان ولایت عملکرد مناسبی داشتند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ در جمع بندی عملکرد نیروهای شرکت کننده در رزمایش با اشاره به اینکه این رزمایش با تلاش همه یگان های شرکت کننده بسیار موفق برگزار شد، گفت: برنامه ریزی کرده بودیم نیروهایی از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نقش نیروهای متخاصم وارد منطقه رزمایش شوند.
وی افزود: سامانه های مختلف راداری و موشکی که با هوشیاری قبلا در منطقه مستقر شده بوند توانستند اهدافی را که وارد منطقه رزمایش شده اند، بموقع کشف، شناسایی و منهدم کنند.
فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ اشاره کرد: تک تک سامانه هایی که در اینجا مستقر هستند، توسط افسران مجرب و متخصص هدایت شدند و ارزیاب ها نیز عملکرد سامانه ها و کارکنان ما را که عموما جوانان هستند، ارزیابی می کنند.
امیر رحیم زاده افزود: برای نخستین بار بعد از تشکیل نیروی پدافند هوایی، ما مرکز عملیات پدافند هوایی مربوط به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) را در منطقه رزمایش مستقر کردیم و تحت فرمان و کنترل عملیاتی قرار گرفته بود که عملکرد این مراکز هم مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی های اولیه ما از این رزمایش بسیار عالی است، اشاره کرد: در ارزیابی های اولیه، یگان ها نمرات بسیار عالی و بالایی دریافت کرده اند و عملکرد بسیار خوبی داشتند که ریز اقدامات و عملکردها نیز در حال جمع بندی است.

منبع: