سید محمد علی ابطحی: رفتار روحانی نشان دهنده نهادینه شدن بی توجهی به مردم در اوست

به گزارش آذر عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز اظهار داشت: اگر واقعا رئیس جمهور بامداد جمعه خبر گران شدن بنزین را شنیده باشد، نشانه نهادینه شدن غرور و بی توجهی به مردم است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی ابطحی عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز طی مطلبی در فضای مجازی به انتقاد از موضع گیری اخیر رئیس جمهور در خصوص اعلام بی اطلاعی او از زمان اجرایی شدن طرح افزایش قیمت بنزین پردخت و نوشت: اگر واقعا رئیس جمهور بامداد جمعه خبر گران شدن بنزین را شنیده باشد، نشانه نهادینه شدن غرور و بی توجهی به مردم است.
وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور آن قدر دور از واقعیت های جامعه بوده است و این تغییر نرخ را کوچک می پنداشته که قبول کرده، بدون اطلاع رئیس جمهور، مجلس و سایر نهادها به این امر اقدام نماید.
عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با اشاره به اینکه باید دفتر رئیس جمهور جواب دهد، نوشت: از پس از ظهر پنجشنبه خبر درز کرده بود و اوایل شب، پمپ بنزین ها شلوغ شده بود پس یا دفتر رئیس جمهور بی خبر از شهر بوده و یا شب جمعه ای نخواسته مزاحم وقت رئیس نشود تا روز جمعه؛ هردو فاجعه است.
ابطحی با اشاره به اینکه این محاسبه غلط، سبب شد که این کشتار کم نظیر صورت گیرد و عوامل خارجی دست به کار شوند و تخریب ها صورت گیرد، تصریح کرد: همه اینها نشان از بی تدبیری و مهمتر، بی اطلاعی از وضع جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید به جای خنده تمسخر در اعلام اطلاعش در روز جمعه، گریه و عذرخواهی کند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه باور اینکه رئیس جمهور از این موضوع(اجرای زمان طرح افزایش قیمت بنزین) اطلاع نداشته، دشوار می باشد خاطرنشان کرد: شاید چون کار خراب شده، خواسته با بیان بی اطلاعی، پشت وزارت کشور و شورای امنیت کشور را خالی کند. اگر هم چنین بوده چیزی از مسئولیت او کم نمی کند.
ابطحی در انتهای مطلب خود آورده است: ما به دولت تدبیر و امید رای دادیم، این بی تدبیری و ناامید کردن نسل جوان که نتیجه اش فاجعه خون های ریخته شده جوانان ایران و تخریب اموال و رودار شدن عوامل خارجی است، منتخب مردم ایران نبود.