سرلشکر صفوی: پیروزی ملت ها در عراق،  سوریه،  لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است

به گزارش آذر دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی های ملت ها در عراق،  سوریه،  لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در آئین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که امروز (شنبه) در محل ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور فرماندهان عالی نیروهای مسلح برگزار شد، با اشاره به روند عهده دار شدن مسئولیت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اظهار داشت: از عنایت مقام معظم رهبری که عهده دار شدن این مسئولیت را در جهت ادامه وظیفه و ماموریت دستیاری و مشورتی ایشان توسط اینجانب و به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیورهای مسلح پذیرفتند، صمیمانه تشکر می کنم.
وی اضافه کرد: این کار را با انگیزه و علاقه و به خواست خدا با یک کار متعالی بعد از چند ماه فکر، پذیرفتم.
دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: آشنایی من با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مربوط به زمان قبل و شهید سوداگر و بعد از آن است و کمک های زیادی خصوصا در تدوین درس علوم و معارف دفاع مقدس برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام دادم و به لطف خدا درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد برای همه رشته ها تدوین و مصوب شد.
سرلشکر صفوی اضافه کرد: الان امیدوار هستم با کمک فرماندهان قدیمی و شهیدان زنده نیروهای مسلح این پژوهشگاه را برابر تدابیر مقام معظم رهبری و تدابیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به پیش ببریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان افول قدرت مستکبرین و ظالمین عالم اظهار داشت: جریان هستی و نظام هستی در زمان حاضر به سمت غلبه مستضعفین و ملت های مستضعف بر ظالمین و مستکبرین حرکت می کند.
دستیار و مشاور مقام معظم رهبری افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سر آغاز شکست مستکبرین و غلبه جبهه حق بر باطل در مقیاس جهانی حاصل شده است و انقلاب کبیر اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم آن به دست مقام معظم رهبری مسیر غلبه جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی، بر نظام های مستکبر و ظالم دنیا را هموار کرده است.
سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: انتهای مسیر، حق بشارت پیروزی است و ما در راه غلبه اسلام بر کفر و شرک جهانی قرار گرفته ایم و انقلاب اسلامی ایران تمام نظریه های، نظریه پردازان انقلاب های گذشته را به چالش کشیده و بهم ریخته است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد و این تمدن نوین اسلامی، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.
دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در تبین شاخص ها و تفاوت های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان، اظهار داشت: وقتی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب ها مقایسه می نماییم، در کیفیت رهبری، ایدئولوژی، درصد مشارکت مردم، آرمان ها، بازتاب های بین المللی، دامنه تاثیر گذاری و نفوذ آن در جهان، هیچ انقلابی را همتای آن نمی بینیم.
سرلشکر صفوی در ادامه به بیان خاصیت های دفاع مقدس ملت ایران پرداخت و اضافه کرد: دفاع مقدس ما نه در جنگ های صد سال قبل دنیا همچون جنگ های جهانی و نه در جنگ های ۵۰۰ سال قبل ایران، نظیر و همتا ندارد و قابل قیاس با دیگر جنگ ها نیست.
وی تصریح کرد: این دفاع مقدس، شاکله ها، برتری ها، نبوغ و فرماندهی متمایز و متفاوتی با سایر جنگ ها داشت و تنها جنگی است که رهبر آن، رهبری شجاع و خردمند و مرجع مسلمین جهان بود.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به رهبری مقام معظم رهبری و آثار آن در شکست سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی، افزود: الان نیز رهبری، رهبر انقلاب در صحنه ایران، عراق و سوریه و مقابله با تروریست های تکفیری بر سیاست های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا و نوکران منطقه ای آنها غلبه پیدا کرده است و همانگونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را به وجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی های ملت ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.
سرلشکر صفوی با اشاره به سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار داشت: سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سطحی راهبردی است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم آن است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.
دستیار و مشاور مقام معظم رهبری به رویکرد آینده این پژوهشگاه پرداخت و خاطرنشان کرد: امیدواریم در این پژوهشگاه، مسائل فراموش شده جنگ را که نیروهای مسلح به آن نپرداخته اند بپردازیم. سیاست و اقتصاد و جنگ و ارتباط بین آنها سوژه مهمی است و از طرف دیگر ارتباط بین جنگ و جامعه و بررسی موضوعات در رابطه با دفاع مقدس در اولویت فعالیت پژوهشی این پژوهشگاه قرار دارد.
سرلشکر صفوی در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم پیوند مناسبی بین مسائل گذشته و دفاع هشت ساله شجاعانه، مدبرانه و مظلومانه برای وضعیت حال و آینده برقرار نماییم.

منبع: