سلیمی در صحن علنی مجلس: توزیع امکانات به شرکت های دانش بنیان باید عادلانه باشد

به گزارش آذر عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: توزیع امکانات به شرکت های دانش بنیان نابرابر است که باید عادلانه شود.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت های دانش بنیان و نوآورانه گفت: متاسفانه خیلی از شرکت های دانش بنیان برای دریافت مجوز جهت ثبت با چالش های زیادی رو به رو هستند که لازم است این مساله مورد توجه قرار گیرد و هر چه سریعتر حل شود.
وی با اشاره به اینکه لازم است از اختراعات و مخترعان و نخبگان حمایت بیشتری شود، اضافه کرد: وظیفه نهادهایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که از بخش هایی چون شرکت های دانش بنیان حمایت بیشتر و ویژه تری داشته باشند.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلستصریح کرد: متاسفانه توزیع امکانات به شرکت های دانش بنیان ناعادلانه است که لازم است این امکانات به صورت عادلانه و برابر بین شرکت های مختلف توزیع شود.
سلیمی بیان کرد: یک مساله مورد توجه دیگر این است که برخی افراد از این مساله سوءاستفاده می کنند به این صورت که طرح خودرا ثبت می کنند و سپس می فروشند و از این طریق یک کاسبی جدید برای خود به وجود آورده اند که وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باید دراین زمینه رصد و نظارت بیشتری داشته باشد.

منبع: