وزرای خارجه روسیه و پاکستان درباره شرایط منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی گفت و گو کردند

آذر: وزارت امور خارجه روسیه از گفت وگوی تلفنی وزرای امور خارجه روسیه و پاکستان درباره شرایط منطقه بعد از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی آگاهی داد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه روسیه در صفحه توییترش از گفت وگوی تلفنی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور و شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان آگاهی داد و نوشت: وزرای خارجه روسیه و پاکستان، روز ۹ ژانویه درباره وضعیت خاورمیانه بعد از ترور قاسم سلیمانی توسط نیروهای نظامی آمریکایی[حمله پهپادی] و اقدامات تلافی جویانه ایران گفت و گو کردند.
سردار قاسم سلیمانی، روز ۱۳ دی، در اقدام تروریستی آمریکا طی حمله یک پهپاد به خودروی حاملش در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
پس از آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بامدادان ۱۸ دی در اطلاعیه ای اعلام نمود: بامدادان امروز رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا(س)» با شلیک ده ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.
وزیر امور خارجه کشورمان نیز در نخستین واکنش به این اقدام در توئیتی با اشاره به انتقام سخت ایران از تروریست های آمریکایی در پایگاه عین الاسد در عراق نوشت: ایران منطبق با بند ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامات متناسبی در دفاع از خود انجام داد و پایگاهی را که از آن حمله بزدلانه مقابل شهروندان و مقام های ارشد ما انجام شده بود هدف قرار داد.

منبع: