وزیر دفاع در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش: آمریکا تسلیم قاطعیت و توانمندی ایران در حوزه موشکی و قدرت اراده شد

به گزارش آذر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان نمود و اظهار داشت: این پاسخ از طرفی دیگر نشان دهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۱۸۴ دانش آموخته افسری دانشگاه افسری امام علی(ع) و به ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت: فضای دانشگاه امام علی(ع) نسبت به دوران ابتدایی انقلاب اسلامی باتوجه به رشد و پرورش نسل های مکتبی و انقلابی آماده تر و پویاتر از قبل شده است.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به مقوله مطالعه و علم آموزی که پیگیری آن از گهواره تاگور مورد تاکید قرار گرفته است؛ مهمترین اتفاق در کنار موضوع تفکر و تعقل و کسب دانش را بصیرت عنوان نمود و اظهار داشت: برای تبدیل شدن به نامجوها، صیادها و سلیمانی ها باید دانش و علم آموزی آمیخته و نشات گرفته از بصیرت عمیق دینی و انقلابی باشد.
وی با اشاره به اینکه انسان جایگاه خلیفته اللهی در زمین دارد اظهار داشت: دوره دانشجویی و علم اندوزی توفیق بزرگی است و دانشجویان باید همزمان با کسب علم و رسیدن به قله های دانش و فناوری، حرکت به سمت تعالی و رسیدن به جایگاه والای انسانی را همچون شهدای این مرز و بوم در خود پرورش دهند.
وزیر دفاع با اشاره به حوادث و رخدادهای اخیر کشور همچون شهادت سردار پرافتخار اسلام سپهبد قاسم سلیمانی- حمله مقتدرانه موشکی نیروهای مسلح به پایگاه عین الاسد و سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: انتظار است دانشجویان به چرایی و فلسفه این رویدادها و روندها با دقت و موشکافی هرچه بیشتر بپردازند چونکه دامنه این جریانات در یک محور و راستا قرار دارد.
امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با تشریح اقدام تروریستی دولتی بی سابقه در جهان، اقدام امریکا در به شهادت رساندن یک فرمانده عالیرتبه نظامی که میهمان رسمی دولت دیگری بود را بسیار قبیح دانست و اشاره کرد: مسئله اصلی دشمن با ملت ایران مسئله استقلال ایران اسلامی و استقلال خواهی ملت ایران است.
وی با اشاره به اینکه برخی سوال می کنند که آیا فقط ایران اسلامی مستقل است که دیگران اهتمام بر خدشه دار کردن آن میکنند اظهار داشت: کشورهایی که دارای ماهیت راهبردی هستند یا باید در هماهنگی کامل با قدرت های بزرگ عمل کنند که از آنها بعنوان کشورهای وابسته سیاسی تعبیر می شود و یا باید مستقل از دیگران، تاکتیک ها و راهبردها را متناسب با منافع ملی خود همانند جمهوری اسلامی ایران رقم بزنند که از این کشورها با عنوان مستقل تعبیر می شود.
وی در همین راستا افزود: کشورهای مستقل و یا خواستار استقلال که همانند ایران دارای موقعیت راهبردی هستند اصولاً نمی توانند اعلام بی طرفی کنند.
وی ادامه داد: ایران با داشتن موقعیت راهبردی با وجود اینکه در دوجنگ جهانی رخ داده موضع بی طرفی اتخاذ نمود، این مساله نه تنها مانع از اشغال ایران نشد بلکه تبعاتی بمراتب بدتر از اشغال را نیز برای ایران به بار آورد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه ایران اسلامی با تدبیر امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسیر استقلال بدون وابستگی به شرق و غرب را برگزید اظهار داشت: یکی از مهمترین لوازم استقلال حفظ و ارتقای قدرت است.
وی خاطرنشان ساخت: این راهبرد با عنوان استواری ساخت درونی قدرت توسط فرمانده معظم کل قوا مطرح و به یک گفتمان تبدیل شد و بدین ترتیب ارتقای بنیه دفاعی بعنوان مهم ترین مولفه قدرت ملی و ساخت درونی قدرت مورد توجه قرار گرفت.
وزیر دفاع افزود: امروز نظام سلطه با توطئه ایجاد شکاف در حوزه فرهنگی بین کشورهای منطقه، تشکیل گروهای وابسته در حوزه سیاسی، تحمیل اقتصاد تک محصولی به کشورها، توطئه تجزیه کشورهای منطقه به لحاظ جغرافیایی و قرار دادن غده سرطانی رژیم صهیونیستی در غرب آسیا به دنبال تغییر جهت منطقه به سمت واگرایی و فتنه است.
وی ادامه داد: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتا برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، “دفاع اطمینان بخش” در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
امیر سرتیپ حاتمی اضافه کرد: امروز انقلاب اسلامی با هدایت های داهیانه و هوشمند مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به خوبی ابعاد این فتنه را کشف و وحدت مسلمانان را بعنوان یک محور و رویکرد اساسی در سیاست خارجی خود قرار داده و تحقق وحدت در منطقه غرب آسیا و در قلب این منطقه که محور مقاومت نام گرفته را به واقعیت بسیار نزدیک کرده است و این نشان از دستیابی ایران به عمق راهبردی دارد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر امریکا اظهار داشت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی کرد مبتنی بر خوی استکبار ستیزی گام های بعد را باجسارت بیشتری برمیداشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان نمود و اظهار داشت: این پاسخ از طرفی دیگر نشان دهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
وی در همین زمینه اضافه کرد: فرماندهان امریکایی که فقط عادت کرده بودند با آتش سنگین روی کشورها آن هم در شرایط ضعفشان و مقابل ملت های بی دفاع قدرت پوشالی خودرا در مقابل دیدگان عموم بگذارند، برای یک دفعه هم که شده گرمای سوزان قدرت موشکی سپاه پاسداران را حس کردند و امیدوارم دشمنان هیچ گاه برای آزمون اراده ملت ایران تصمیم نگیرند برای اینکه آنچه انجام شد فقط یک آگهی و سیلی بود.
وی تاکید کرد: امروز وزارت دفاع با پیشرفت های قابل توجه خود در حوزه های رزم زمینی، هوایی، دریایی، موشکی، الکترونیک و پدافندی و تامین تمام نیازهای نیروهای مسلح به سطحی از بالندگی رسیده است که هیچ دشمن متجاوزی قصد زیاده خواهی و تجاوز طلبی را نداشته باشد.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه امروز صنعت دفاعی نسبت به سال۵۷ با رشد صدها برابری در تمام حوزه های دفاعی به بلوغ کامل رسیده است اظهار داشت: ما امروز با جنگ اقتصادی دشمن مواجهیم و همانگونه که در جنگ ۸ساله با ایثار و فداکاری از بحران ها سربلند خارج شدیم امروز نیز به حول و قوه الهی دشمن را در پیاده سازی توطئه و دسیسه های خود مقابل ملت بزرگ ایران اسلامی ناکام خواهیم گذاشت.
امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم از نمایشگاه پیشرفت های دانشگاه افسری امام علی(ع) بازدید و از ۶ دانشجوی نمونه این دانشگاه با اهداء لوح، تقدیر به عمل آورد.

منبع: