دلیلهای حزب کارگزاران جهت شرکت در انتخابات

آذر: در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب کارگزاران سازندگی ایران طی اطلاعیه ای دلیلهای خود جهت شرکت در این انتخابات را تشریح نمود.

به گزارش آذر به نقل از ایسنا، در بخش هایی از این بیانیه آمده است:

سرانجام بعد از دو جلسه فوق‏ العاده ‏ی شورای مرکزی و دو نشست فشرده ‏ی کمیته سیاسی جهت بررسی تصمیم «شورای‏ عالی سیاست‏ گذاری انتخاباتی اصلاح‏ طلبان» و ساعت‏ ها بحث و گفت ‏وگوی شفاف میان موافقان و مخالفان، حزب «کارگزاران سازندگی ایران» تصمیم گرفت همچون دیگر شهرهای کشور (که امکان لیست دادن وجود دارد) در شهر تهران هم «در حد مقدورات» لیست انتخاباتی دهد.

صادرکنندگان این بیانیه با وجود انتقاد از وضع موجود اعلام کردند:

1- ما «به خاطر ایران» رأی می ‏دهیم

2- ما «به نام دموکراسی» رأی می ‏دهیم

3 ما «به رسم اصلاحات» رأی می‏ دهیم

صادرکنندگان این بیانیه همین طور با اشاره به اهداف خود از شرکت از انتخابات خاطرنشان کردند: با وجود انتظاری که از «شورای‏ عالی سیاست‏ گذاری انتخاباتی اصلاح‏ طلبان» در «حفظ وحدت تشکیلاتی» اصلاح‏ طلبان و انجام تنها ماموریت این شورا در «راهبری مبارزه انتخاباتی» داشتیم، برای برافراشته نگه داشتن پرچم اصلاح ‏طلبی در هر حوزه انتخابیه که بتوانیم نامزد اصلاح‏ طلب معرفی نماییم همچون شهر تهران لیست می ‏دهیم تا از راه‏ های قانونی بتوانیم:

*«نظام انتخاباتی» کشور را اصلاح نماییم و آنرا بر «نظام حزبی» منطبق سازیم و از آنجائیکه شورای نگهبان صراحتا مسئولیت رقابت و مشارکت در انتخابات را از دوش خویش برداشته است، در تعامل با همه ‏ی حاکمیت چاره‏ ای برای این دو بحران بیابیم و قانون انتخابات را اصلاح نماییم.

*با تقویت «نظارت» و «شفافیت» در قانون گذاری مانع از آن شویم که در انتخابات مجالس آینده، ده ها نماینده وقت مجلس به دلیلهای مبهم رد صلاحیت شوند.

*با نظارت درست بر دولت، شجاعت در تصمیم‏ گیری را در آن تقویت نماییم و از زمین ‏گیر شدن دولت در شرایط تحریم ‏های سخت خارجی جلوگیری نماییم و دولت را وادار به تحرک و ابتکار عمل نماییم.

* با انجام «اصلاحات ساختاری» در اقتصاد ایران در کنار توجه به «عدالت مدنی» مانع از تصمیم‏ گیری‏ های نادرست مانند «قانون تثبیت دستوری قیمت‏ ها» در مجلس هفتم یا «شوک درمانی» در افزایش قیمت بنزین شویم.

* راه را بر مشارکت زنان و جوانان در انتقال قدرت و مسئولیت بگشاییم و راهبرد رهبری برای «گام دوم انقلاب» و انتقال قدرت به نسل جوان را مانند اصول گرایان محدود به جوانان یک جناح سیاسی نکنیم.

* با پشتیبانی از چرخه کار‏آفرینی و سرمایه ملی در شرایط تحریم از تعمیق فقر و شکاف طبقاتی جلوگیری نماییم و طبقه متوسط را از نابودی دور سازیم و از تداوم و تعمیق شکاف فقیر و غنی و افزایش جمعیت طبقه محروم با توسعه همه‏ جانبه، پایدار و متوازن همه کشور جلوگیری نماییم و با حفظ سلامت اداری کشور از حقوق مالکیت حمایت نماییم.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

کارگزاران سازندگی ایران بعنوان حزبی با سابقه ‏ی نزدیک به ربع قرن فعالیت همچنان تنها راه اصلاحات را توسعه همه ‏جانبه می ‏داند و به پیروی از راهی که آیت‏الله هاشمی رفسنجانی گشود توسعه و سازندگی ایران را مقدمه‏ی اقامه همه ارزش‏ های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و دینی می‏داند. ما در کنگره ملی سال 1397 از لزوم حل بحران «کارآمدی» بعنوان باطن همه بحرا‏ن ‏های دیگر گفتیم و الان به «پارلمانی کارآمد» می ‏اندیشیم. ما به دنبال احیای تکنوکراسی و فن‏سالاری و تخصص‏ گرایی بجای رقابت ‏های صرفا جناحی هستیم.

همچنین در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

ما «کارگزاران سازندگی ایران» به همه هواداران و شهروندان این «برنامه‏ ی اصلاح‏ طلبانه» تعهد می ‏دهیم به زودی طرح‏ های کارشناسی و قانونی خود برای پیگیری این «اهداف میان‏ مدت» و «برنامه ‏ 10 ماده ‏ای» را اعلام نماییم و از همه اعضای فراکسیون محتمل «کارگزاران سازندگی ایران» در مجلس یازدهم برای انجام این برنامه‏ ها و گزارش دقیق پیشرفت آنها به موکلان خویش، تعهد تشکیلاتی بگیریم و آنرا منظماً در نشریه حزب (روزنامه سازندگی) اعلام نماییم.

کارگزاران سازندگی ایران چه پیروز شود، چه شکست بخورد، این انتخابات را نه اختتام که آغاز راه می‏ داند.

راه عبور از «ناامیدی» در جامعه، اعتراض به «انحصار‏طلبی» در سیاست و احیای «کارآمدی» در اقتصاد و همه‏ حکومت بویژه مجلس است… نه با «انفعال»، که با «مشارکت» و «رقابت» و «مسئولیت ‏پذیری» در هر سطحی که حاکمیت مجال دهد و ملت رای دهد. اما ما هیچ گاه جا نمی ‏زنیم. ما اصلاح‏ طلبیم و اصلاح ‏طلب می ‏مانیم.

منبع: