مراسم اربعین شهادت سپهبد قاسم سلیمانی شروع شد

به گزارش آذر مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش با حضور مقامات لشکری و کشوری و اقشار مختلف مردم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شروع شد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس کشورمان که به دعوت رسمی مقامات سیاسی عراق صبح جمعه ۱۳ دیماه به این کشور سفر کرده بود مورد شناسایی پهپادهای اشغالگران آمریکایی قرار گرفت و دو خودروی حامل ایشان و همراهان شان در حاشیه فرودگاه بغداد مورد برخورد سه فروند موشک قرار گرفت و به شهادت رسیدند.
به علت همزمانی چهلم این شهید مجاهد با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر آن شد تا برای برگزاری هر چه باشکوه تر، این مراسم را با دو روز تاخیر برگزار کند.
برپایه اعلام سخنگوی سپاه پاسداران علاوه بر مراسم امروز تهران مراسم مشابهی به مناسبت چهلمین روز درگذشت این سپهبد شهید در مورخ ۲۷ بهمن ماه در کرمان برگزار می گردد.
در این مراسم سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران، سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس، علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی و خانواده های همرزمش، سردار سید محمد حجازی، سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله، غلامرضا مصباحی مقدم روحانیت مبارز، آحاد مختلف مردم و خیل مشتاقان شهدای ترور پهپاد آمریکایی در این مراسم حضور داشتند.
در این مراسم سردار قاآنی وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی را قرائت کرد و سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران هم سخنرانی کرد.