سه داروخانه محتکر ماسک در تبریز پلمب شد

آذر: به دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی توسط اداره کل تعزیرات حکومتی این استان سه باب داروخانه در شهرستان تبریز به سبب گرانفروشی، احتکار و عدم عرضه کالاهای در رابطه با سلامت شهروندان پلمب شد.

به گزارش آذر به نقل از ایسنا، بابک محبوب علیلو دادستان تبریز در این زمینه اضافه کرد: پرونده تخلف این داروخانه ها در اداره کل تعزیرات حکومتی استان در حال رسیدگی است.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از هرگونه تخلف و سوء استفاده های احتمالی از طرف داروخانه ها و سایر واحدهای عرضه کننده ماسک و اقلام ضد عفونی مورد نیاز مردم، طی دستور قضایی از دستگاه های مسئول خصوصاً از اداره کل تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان درخواست شده تا با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت از این واحدها بازدید و ضمن برخورد با موارد تخلف در صورت نیاز نسبت به پلمب آنها اقدام نمایند.

این مقام قضایی افزود: در اجرای این دستور مقرر شده تیم های ویژه بازرسی از طرف دستگاه ها و سازمان های مسئول تشکیل و بطور مرتب به فعالیت داروخانه ها و واحدهای عرضه کننده ماسک و کالاهای در رابطه با سلامت مردم نظارت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان شرقی با آگهی به واحدهای متخلف اشاره کرد: دادستانی و دستگاه قضایی استان در امتداد صیانت از حقوق مردم با کسانی که با اقدامات منفعت طلبانه و یا سودجویانه در شرایط حساس کنونی سلامت مردم را به مخاطره بیندازند بدون چشم پوشی و به شدت برخورد خواهدنمود.

منبع: