حاجی زاده در جمع خبرنگاران: سپاه برای مقابله با ویروس کرونا به دولت کمک می نماید

به گزارش آذر فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: سپاه برای مقابله با ویروس کرونا، هر کمکی که بخش بهداشت و درمان کشور نیاز داشته باشد انجام خواهد داد و در کنار آنها خواهد بود.
به گزارش آذر به نقل از مهر، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز چهارشنبه (۷ اسفند) در حاشیه بازدید از نمایشگاه رونق تولید که در مصلی تهران برگزار شده است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تلاش نموده با حضور شرکت های دانش بنیان و با استفاده از توان و دانش داخلی و نیز همکاری با چنین شرکت هایی نمایشگاه خوبی را برپا کند. وی ادامه داد: این قرارگاه با همکاری و حضور شرکت های دانش بنیان و شرکت هایی که به صورتی با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارند نمایشگاه خیلی خوبی را در بخش های مختلف ترتیب دادند؛ پس در بازدیدی که امروز از این نمایشگاه داشتیم واقعاً مسائلی را دیدیم که آدم را به وجد می آورد. وی با اشاره به اینکه نمایشگاهی که توسط قرارگاه خاتم الانبیا برپا شده، خیلی جالب و جذاب است، اظهار داشت: دکتر محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا کاری که کرده این بوده که توانسته قرارگاه را در نقش نخ تسبیح و مجموعه بخش خصوصی را بعنوان دانه های تسبیح دور خود جمع کند تا همه با هم آشنا شده و از توانمندی همدیگر باخبر شوند تا در جهت رفع نیازهای کشور قدم بردارند؛ پس به نظر من این کار موفقی است و اقدامات خوبی هم تابحال انجام دادند. سردار حاجی زاده افزود: البته بنظر می رسد که کارهای بزرگ تری هم پیش روی شرکت های دانش بنیان و شرکت هایی که به صورتی با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارند، وجود دارد؛ بدین ترتیب باید اظهار داشت که نمایشگاه خیلی خوبی را در بخش های مختلف ترتیب دادند. سردار حاجی زاده اشاره کرد: امروز در بخش تولید دارو و قطعات خودرو و خیلی چیزهای جزئی پیش پا افتاده تحریم هستیم، اما این نوع الگو نشان میدهد که اگر از این جنس کارها را انجام داده و توسعه دهیم عملاً تحریم ها را بی خاصیت می کنیم؛ فکر می کنم در عرصه هایی که ورود کرده ایم کاملاً تحریم ها بی خاصیت و بی ارزش شده است. وی با تاکید بر اینکه کارهای بزرگی تا کنون انجام شده است اظهار داشت: این کارها خیره کننده است و ما امروز با دیدن این نمایشگاه خیلی خوشحال شدیم و از زحمات همه این عزیزان تشکر می کنیم؛ برای اینکه امروز مشاهده کردیم که همه شرکت های خصوصی با اشتیاق در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه اخیراً وزیر امور خارجه آمریکا به بهانه اینکه برخی نهادها و کشورهایی که به برنامه موشکی ایران کمک داشتند را تهدید و تحریم کرده، گفت: آنها در هر بخشی که بتوانند به ایران ضربه بزنند و تحریم کنند، این کار را انجام می دهند؛ حتی به انتخابات هم رحم نکردند؛ برای اینکه در انتخابات تلاش کردند تا مردم را به هر شکل ممکن منصرف کنند و با استفاده از شیوه های مختلف نگذارند مردم پای صندوق رأی حضور یابند. او همینطور اظهار داشت: اما دیدید که مردم با حضور گسترده ای که پای صندوق های رأی داشتند، جواب خوبی به آنها دادند. حاجی زاده اشاره کرد: از دشمن نباید بترسیم و در عین حال اگر به داخل تکیه داشته باشیم و این جوان ها، مجموعه های صنعتی و دانشگاه ها و نخبگانی که داریم را باور نماییم، آمریکا از بیرون هیچ غلطی نمی تواند بکند. فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران اظهار داشت: ما واقعاً به بیرون کشور وابسته نیستیم که از اعمال تحریم ها نگران باشیم؛ امروز وقتی می توانیم ماهواره بر، فضاپیما، پالایشگاه نفت و پتروشیمی بسازیم دیگر نباید برای چیزهای کوچک گیر نماییم و نگران باشیم. وی ادامه داد: آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند و حتی اگر دور تا دور کشورمان را هم حصار بکشند، مطمئن باشید همان گونه که در حوزه دفاعی و نظامی که بسیار پیچیده تر از بخش های غیرنظامی است مشکل پیدا نمی نماییم، در بخش های غیر نظامی هم با ورود چنین شرکت هایی می توان همه مشکلات را حل کرد و فقط کافی است که مدیران و مسئولان کشور آنها را باور کنند. حاجی زاده در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آمریکایی ها ادعا کردند که ایران حوزه موشکی یمن را تقویت می کند هم عنوان کرد: آمریکایی ها خودشان تروریست هستند و اخیراً هم شاهد بودید که سردار سلیمانی را شهید کردند؛ ِلذا آنها اصلاً در این مقام نیستند که راجع به این مسائل صحبت و اظهار نظر کنند و بسیار بیجا می کنند در این مورد حرف می زنند چون ما آنها را اصلاً به رسمیت نمی شناسیم که بخواهیم راجع به اظهار نظر یک مقام آمریکایی جواب بدهیم؛ به همین جهت آنها اصلاً ارزش جواب دادن ندارند.

وی درباب اقدامات سپاه برای مقابله با بیماری کرونا نیز، بیان داشت: بخش بهداشت و درمان کشور هر کمکی نیاز داشته باشد کمک خواهیم کرد و در کنار آنها خواهیم بود؛ مجموعه های مختلف سپاه همان گونه که فرمانده کل سپاه هم اعلام آمادگی کرده هر کجا مشکلی باشد و نیاز باشد کنار دولت هستند و کمک می کنند.

منبع: