با صدور بیانیه ای؛ مجمع جهانی بیداری اسلامی اقدامات مقابل مسلمانان هند را محکوم نمود

آذر: مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور اطلاعیه ای، اقدامات و وقایع ناگوار اخیر ضد مسلمانان هند را محکوم نمود.
به گزارش آذر به نقل از مهر، مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور اطلاعیه ای، وقایع اخیر مقابل مسلمانان در هند را محکوم نمود.

متن بیانیه به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم

در ایام اخیر اقدامات و وقایع ناگوار و غیر انسانی در حق مسلمانان مظلوم هند به وقوع پیوسته و برخورد خلاف قطعنامه های سازمان ملل، حق کشی، از بین رفتن حقوق اولیه و اقدامات و قوانین توهین آمیز اخیر مقابل ۲۰۰ میلیون مسلمان هند اجرا شده است.

به واسطه این رویکرد تحقیرآمیز، دست گروه های افراطی و هندوهای متعصب مقابل مسلمانان همراه با سکوت و نظاره مراجع مربوطه باز گذاشته شد تا با توهین، هتک حرمت و از بین بردن حقوق اولیه آنان، به تدریج استحاله فرهنگی را در حق مسلمانان با همکاری برخی نهادها و گروه های وابسته شکل دهند تا مسئله مسلمانان به فراموشی سپرده شود و این در شرایطی است که مسلمانان هند سالیان متمادی و طولانی در کنار مردم هند با فرهنگ و تمدن، زندگی مسالمت آمیز داشته اند.

بر کسی پوشیده نیست که این اقدامات غیردموکراتیک که بی ارتباط با سفر ترامپ و حمایت های صهیونیزم بین الملل نیست به منظور از بین بردن یکی از بزرگترین اجتماعات مسلمانان هندوستان است تا با نسل کشی، توان و سرمایه اجتماعی آنان را هرچه بیشتر تقلیل و تضعیف نماید.

اقدامات اخیر آمریکا و صهیونیزم بین الملل در آغاز سده بیست و یکم، همگی حکایت از توطئه ای بس خطرناک و از قبل طراحی شده مقابل مسلمانان جهان، خصوصاً منطقه غرب آسیا، فلسطین، عراق، سوریه، یمن، میانمار و اخیراً در هندوستان دارد که به دنبال از بین بردن هرچه بیشتر قابلیت ها و توانمندی های جهان اسلام است.

نکته مهم دیگر حمایت های سیاسی جریان دروغین حقوق بشر و دموکراسی خواهی در مقابل کشتار و رویدادهای به وقوع پیوسته توسط گروه های افراطی و هندوهای متعصب است که در سکوتی مرگ بار فرو رفته و دست گروه های متعصب و افراطی را در از بین بردن حقوق و سرنوشت مسلمانان باز گذاشته است.

وقایع اخیر در هند، همچون سیاست جنگ نیابتی و ترویج جریانات تروریستی مانند داعش بدعتی خطرناک در روابط بین الملل است که ضمن پایمال کردن حقوق ۲۰۰ میلیون مسلمان، می تواند زمینه ساز بروز بحران ها و نارضایتی ها در سایر کشورها گردد و در واقع جامعه جهانی با تجاهل به آن، آنارشیسم بین المللی را ترویج می کند که دیگر امکان مواجهه با آنرا نخواهد داشت.

مجمع جهانی بیداری اسلامی، ضمن محکومیت این جنایات، از دولت هند انتظار دارد برای توقف این کشتارها و جنایات اقدام نماید و از تمامی مجامع حقوق بشری، علما و رهبران جهان اسلام، مسلمانان، آزادی خواستار و دولت های آزاده جهان می خواهد تا پیش از شکل گیری یک نسل کشی آشکار، با موضع گیری صریح و سریع خود، این اقدامات را که در جهت اسلام هراسی و نابودی مسلمانان صورت می پذیرد، محکوم نمایند و تمامی مساعی خود را برای رعایت حقوق مسلمانان از مجاری مختلف به عمل آوردند. مجمع جهانی بیداری اسلامی

منبع: