مجازات سخت منتظر اخلالگران در نظام توزیع مواد بهداشتی

به گزارش آذر مرکزی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در صورت اختلال در نظام توزیع مواد بهداشتی و اقلام ضدعفونی، شعب ویژه ای که در این خصوص نظر گرفته شده اند، برخورد جدی با متخلفان خواهند داشت.
حجت الاسلام قاسم عبداللهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تولید الکل از راه کارخانجات تحت نظارت، در حال انجام می باشد، بیان نمود: آنچه مهم می باشد اعمال نظارت لازم در نظام توزیع الکل است. طبق اخبار واصله یکی از کارگاه ها اعلام نموده است که حاضر است به قیمت 8500 تومان الکل طبی عرضه کند، اما همکاری لازم با او صورت نمی گیرد که در جلسات مربوطه این امر مطرح و بررسی شده است.
وی با اشاره به اینکه مقرر شده است که مسؤلان امر علت عدم همکاری با چنین کارگاه هایی که تقاضا و تمایل به همکاری دارند را بررسی نمایند، اظهار داشت: اینگونه عنوان می شود که الکل در بعضی موارد با قیمت گزاف به دست مصرف کننده می رسد، این مساله باید بررسی شود که اگر الکل به اندازه کافی تولید می شود چرا به قیمت گزاف به دست مصرف کننده می رسد؟ باید نظارت ها در این راستا تشدید شود.
عبداللهی خاطرنشان کرد: حضور دادگستری استان در جلسات قرارگاه پدافند زیستی به جهت بررسی انطباق مصوبات با قوانین و عرضه نقطه نظرات به صراحت است.
رییس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: خوشبختانه تا امروز مردم هماهنگی و همکاری خوبی در کنترل شیوع بیماری کرونا داشته اند و گزارشی از عدم همکاری در این رابطه صورت نگرفته است، تنها در یک مورد یک مسجد مصر بر فعالیت بود که در جلسه قرارگاه و با نظر مجمع قضایی تصمیم بر تعطیلی آن گرفته شد.
عبداللهی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی مهمترین موضوعی که مورد ارزیابی قرار می دهد، رعایت اصول بهداشتی و مصوبات از جانب مردم است، اضافه کرد: مردم به سفارش ها توجه دارند و این امر به کنترل شرایط موجود کمک شایانی داشته است. برای کسانی که اختلال در نظام توزیع مواد ضدعفونی و بهداشتی ایجاد می کنند، دستورالعمل لازم از جانب رئیس قوه قضائیه ابلاغ گردیده است. اگر اختلال عمده وجود داشته باشد مجازات سختی به دنبال خواهد داشت و شعب ویژه برای برخورد در نظر گرفته شده است، البته امیدواریم چنین موردی در استان نداشته باشیم.