موسوی: آمریکاتلاش دارد در روابط تجاری میان ایران و ونزوئلا خلل ایجاد کند

به گزارش آذر سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: اظهارات آمریکایی ها در جهت زمینه سازی برای اعمال فشار بیشتر از طرف واشنگتن بر دولت ونزوئلا و ایجاد بی نظمی و دخالت در روابط تجاری میان تهران و کاراکاس است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا، اظهارات بیان شده را بی اساس و در جهت زمینه سازی برای اعمال فشار بیشتر از طرف آمریکا بر دولت ونزوئلا و ایجاد بی نظمی و دخالت در روابط تجاری میان دو کشور ایران و ونزوئلا ارزیابی کرد.
وی اضافه کرد: دولت آمریکا که در اجرای سیاست های خود در ونزوئلا همچون تحریم اقتصادی، تهدید نظامی و بتازگی تشکیل شورای انتقالی، به سبب مقاومت دولت و مردم آن کشور با شکست روبه رو شده، با ایراد اینگونه اتهامات اهتمام دارد در برنامه دولت ونزوئلا برای بازسازی پالایشگاه های آن کشور و تولید فرآورده های نفتی همچون بنزین که الان بدلیل تحریم های ظالمانه آمریکا با کمبود روبروست، مانع تراشی کند.
گفتنی است، خبرگزاری بلومبرگ که یک رسانه آمریکایی است در خبری ادعا نمود، یک هواپیمای شرکت ماهان پس از حمل تجهیزاتی برای تعمیر تاسیسات پالایشگاهی ونزوئلا، ۹ تن طلا به ایران حمل کرده است.
به گزارش آذر به نقل از مهر، «الیوت آبرامز» مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا، روز پنجشنبه در اندیشکده محافظه کار هادسون در واشنگتن، اظهار داشت: حدس ما این است که آنها برای این خدمات طلا دریافت می کنند. هواپیماهایی که از ایران وارد می شوند و تجهیزاتی برای صنعت نفت (ونزوئلا) میآورند در ازای این تجهیزات طلا برمی گردانند.

منبع: