شاکری : باید اسرائیل را در صحنه بین الملل منزوی نماییم

آذر: منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: ما باید بوسیله برگزاری نشست های متعدد، رژیم صهیونیستی را در صحنه بین المللی منزوی نماییم و همه جهانیان باید نسبت به جنایت های آنان هوشیار شوند.

اقبال شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر لزوم بزرگداشت روز جهانی قدس، اظهار داشت: روز قدس تبدیل به یک نماد بین المللی برای پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و نابودی رژیم اشغالگر قدس شده است و در این روز همه آزادی خواستار جهان از حقوق مردم فلسطین دفاع و اشغالگری قدس را محکوم می کنند.
وی اضافه کرد: روز قدس فرصتی را فراهم می آورد که مردم جهان را نسبت به موضوع آزادی فلسطین هوشیار نگه دارد و نگذارد که این مسئله مهم به دست فراموشی سپرده شود.
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تاکید کرد: هر چقدر ابعاد مختلف روز قدس را به جهانیان نشان دهیم، فشار بین المللی برای نابودی رژیم صهیونیستی بیشتر می شود و جهانیان مطالبه بیشتری برای آزادی فلسطین خواهند داشت.
شاکری بیان کرد: همین طور باید سمینارها و کنفرانس هایی برای نشان دادن ظلم ها و جنایت های رژیم صهیونیستی در اقصی نقاط دنیا اجرا شود و مطلب مهمتر آن است که ما باید رژیم صهیونیستی را در صحنه بین المللی منزوی نماییم و اجازه ندهیم که آنان در عرصه بین المللی عرض اندام کنند.
وی اظهار داشت: ما باید آنقدر جهانیان را نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی هوشیار نماییم که هیچ کشوری با اسرائیل قرارداد یا معاهده بین المللی منعقد نکند. اجازه ندهند که سفارت خانه های اسرائیل در کشورهایشان فعالیت کند و کالاهای آنان را مصرف نکنند که موارد این چنینی به انزوای بین المللی رژیم صهیونیستی می انجامد.
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: باتوجه به شیوع کرونا در کشورمان و شرایط خاصی که از این لحاظ وجود دارد، ممکنست راهپیمایی روز قدس مانند سال های گذشته برگزار نشود اما در این شرایط می توان از فضای مجازی به خوبی بهره برد و نشست های مجازی سراسری و جهانی را در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی برگزار کرد.
شاکری تصریح کرد: بنده پیشنهاد دیگری هم دارم در خصوص اینکه اگر مراجع تقلید اجازه دهند، خوب است نماز جماعت در روز جهانی قدس به شکلی مناسب و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجرا شود. وی بیان کرد: از آنجایی که نماز جمعه در فضای باز برگزار می شود، می توان این اقدام را انجام داد که در نتیجه نماز جماعتی به طول چندین کیلومتر برگزار می گردد و این صفوف نماز جماعت در روز جهانی قدس پیام خوبی برای جهانیان در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی دارد.

منبع: