آقا محمدی: نگاه سیاه و سفید نباید به موضوعات داشت

به گزارش آذر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: نباید به موضوعات نگاه سیاه و سفید داشت، بلکه باید دید نظام در چه قسمت های موفق بوده و چه قسمت های موفق نبوده است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، علی آقا محمدی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله مقابل اضافه کرد: همیشه بین خواسته ها و آنچه که اتفاق می افتد بواسطه امکانات، اقدامات، زمینه های فرهنگی جامعه، موانع خارجی و عدم تشخیص درست مسئولان انطباق صددرصدی ایجاد نمی گردد.
وی اظهارداشت: این عوامل شدت و ضعفی دارند و در یک ارزیابی منطقی نمی توان یک عامل را در نظر گرفت و به آن نسبت داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: البته این قضیه کلی هم نیست یعنی نمی توان گفت به طور مطلق به این سمت حرکتی نشده اما می توان گفت حرکتی که به این سمت شده شتاب آن کم است باید شتاب مناسب تری داشته باشد یا استراتژی های که انتخاب شده استراتژی های بوده خیلی دلسوزانه اما مشکل گشا نبوده است.
وی ادامه داد: ناگفته نماند با این وصف هنوز با آنچه که خواست امام راحل و مقام معظم رهبری بوده همچنان فاصله قابل توجهی وجود دارد.
آقا محمدی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه شعارهای سال از 12 سال قبل به این طرف از طرف مقام معظم رهبری اقتصادی تعیین شده است آیا در این بازه زمانی کار اساسی صورت گرفته که شعارهای مزبور در کشور محقق شود، اظهارداشت: بدون شک اقدامات و کوشش های خوبی طی این سال ها در مملکت اتفاق افتاده است.
وی افزود: اگر این تلاش ها و مجاهدت ها نبود کشور در اثر اتفاقات عجیب و غریب، تحریم ها، فشارهای بین المللی، وقوع سیل و زلزله، شیوع ویروس کرونا و دیگر موارد نمی توانست روی پای خود بایستد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بطورکلی نباید به موضوعات نگاه سیاه و سفید داشت بلکه باید دید نظام در چه قسمت های موفق بوده و چه قسمت های موفق نبوده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در میان مسئولان نظام هم تعداد افراد ساده زیست، پرکار و دلسوز کم نیست البته هیچ تضمینی وجود ندارد افرادی که وارد قدرت می شوند جذب قدرت و مجذوب ثروت نشوند.
آقا محمدی بیان داشت: آنچه مهمست اینکه آیا این گونه افراد می توانند در نظام اسلامی ادامه فعالیت دهند یا نه باید حذف شوند؟!.
وی اشاره کرد: حسن کار نظام به این که چه در زمان حضرت امام و چه در دوران زعامت مقام معظم رهبری با حراست و حفاظت جلوی چنین عناصری گرفته و بصورت تدریجی دفع می شوند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد وقتی وارد قدرت می شوند بعد از مدت زمانی ذهن شان می رود که از قدرت استفاده شخصی کنند.
وی ادامه داد: طبق قاعده نسبت به این موضوعات و علل بروز چنین اتفاقاتی در کشور باید کنکاش و بررسی های اساسی صورت گیرد که اغلب چنین کاری صورت نمی گیرد.

منبع: