درخواست قالیباف برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی

به گزارش آذر رئیس مجلس با اشاره به تفحص پیکر شهید دفاع مقدس نسیم افغانی، نوشت: اگر کسی نشانی از خانواده این شهید در ایران یا افغانستان دارد اطلاعات آنرا در اختیار کمیته جستجوی مفقودین قرار دهد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در فضای مجازی نوشت: در تمامی سال های دفاع مقدس، برادران شریف، نجیب، مومن و انقلابی افغانستانی داوطلبانه در کنار ما بودند.
در سال های بعد نیز جوانان افغان نشان دادند که در خط مقدم دفاع از حرم و مقابله با استکبار سینه سپر می کنند. مستکبرین و همه آنانی که خودرا به آمریکا و دوستانش فروخته اند مطمئن باشند که نه هیچ گاه افغانستان تن به مذلت دوستی با مستکبران خواهد داد و نه پیوند این دو ملت با یکدیگر گرفتار خدشه خواهد شد؛ ما سالهاست در راه آرمانی مشترک خون می دهیم. جوان مبارز ایرانی و افغانستانی روزی در فکه و شلمچه و روزی در حلب و خان طومان سر بر زانوی همدیگر اشهد شهادت خوانده اند؛ ما و ترک رسم برادری؟ به خواب ببینید.
وی در ادامه آورده است: چند روزی است پیکر پاک شهید افغانستانی عزیزی با نام شهید نسیم افغانی فرزند میرزا محمد از لشکر ۵ نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص شده است. تا کنون تلاش ها برای یافتن خانواده مکرم و عزیز این شهید سرافراز نتیجه بخش نبوده است. اگر کسی نشانی از آن عزیزان در ایران یا افغانستان دارد اطلاعات آنرا در اختیار کمیته جستجوی مفقودین قرار دهد. برای شادی روح و علو درجات تمامی شهدای غیور افغانستانی دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم افغانستانی حمد و صلواتی قرائت نماییم.

منبع: