سرلشکر سلامی: دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند، اظهار داشت: آمادگی، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین تکریم و معارفه جانشین قرارگاه ثارالله سپاه که بامداد امروز (یکشنبه) با حضور تعدادی از فرماندهان و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران در حال بزرگ شدن است و این انقلاب الهام بخش به تدریج هم در قلمرو جغرافیای عمق و وسعت می یابد و هم مبانی و مفاهیم آن عمیق تر بر جان انسان ها می نشیند.
وی با تاکید بر اینکه دامنه های انقلاب اسلامی امروز خیلی از سرزمین های اسلامی و حتی غیر اسلامی را در بر گرفته است، اضافه کرد: دشمنان ما نیز به همان اندازه که انقلاب اسلامی رشد یافته و به کمال رسیده است پیچیده تر شده، احساس خطر می کنند و در تلاش هستند تا تمامی شئون زندگی ملت ایران و سایر جوامعی که از انقلاب اسلامی الهام می گیرند را به میدان جنگ تبدیل کنند.
فرمانده کل سپاه با اعلان اینکه در اوج نبرد همه جانبه و تمام عیار با دشمنان قرار داریم، گفت: به فضل الهی امروز با ایثار، رشادت و هنرنمایی مردان و زنان این سرزمین، خیلی از عرصه های جهاد، به میدان غلبه دشمن تبدیل گشته اند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند، اظهار نمود: دلیل این مهم توسعه روز به روز این پس از قدرت متناسب با رشد تهدیدات است و تجربه، تاریخ، قدرت و قضاوت های جهان از اعتبار این قدرت، دشمنان را از انتخاب این راهبرد بازداشته است؛ هرچند این اتفاق دلیل غفلت ما نخواهد شد.
سرلشکر سلامی اعتبار یک قدرت را خط اثر و نشأت گرفته از باور، اراده و تدبیر، اقدام و قدرت آن توصیف و اشاره کرد: دلیل اینکه امروز جنگ نظامی نسخه دشمن برای به دست آوردن موقعیت سیاسی نیست به سبب آمادگی ها، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت است.
وی با اعلان اینکه دشمنان ما دست از توطئه و خباثت برنمی دارند، اظهار داشت: آنان ایران اسلامی را چشمه الهام و کانون تولید آگاهی های حیات بخش و بسیج کننده می دانند.
فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رخدادهای اخیر در جوامع غربی، اشاره کرد: شاید نتوان نسبت مستقیمی بین حوادث غرب عالم با انقلاب اسلامی یافت؛ اما واقعیت این است که نسیم حیات بخش انقلاب اسلامی به سراسر عالم وزیده و این چشمه الهام بخش حتی جامعه آمریکا را تحت تأثیر شعائر و نشانه های خود قرار داده است.
وی اضافه کرد: آتش زدن پرچم آمریکا مدلی از نشان دادن روح مبارزه با ظلم و جنایت است که امروز حتی در سرزمین مادری امریکا در حال رخ دادن است؛ این اتفاقات بطور قطع الهام گرفته از روح عمومی جهاد مقابل آمریکاست که در سرتاسر عالم گسترش یافته است.
سرلشکر سلامی با اعلان اینکه دشمنان به دنبال معکوس کردن مسیر روندها با بهره گیری از تمامی فضاها هستند، اظهار داشت: جنگ فرهنگی یکی از پدیده های متصل به این استراتژی تهاجم همه جانبه است.
وی با تاکید بر اینکه جغرافیای جنگ دیگر سرزمین نیست، بلکه ذهن و قلب انسان ها است، اظهار داشت: امروز امنیت ملی تنها امنیت سرزمینی را شامل نمی گردد، بلکه امنیت خاطر انسان ها و تأثیرگذاری بر آرامش درونی آنها است و دشمنان با در نظر گرفتن این مهم، معیشت و اقتصاد را رکن مسلم راهبرد خصمانه خود مقابل ملت ایران قرار داده اند.
فرمانده کل سپاه اشاره کرد: در این نبرد همه جانبه که در آن فشار سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی، نبرد در عرصه های امنیت داخلی، جنگ های روانی، سایبری و رسانه ای، امواجی از مخاطره دائمی را به وجود آورده اند تا جامعه ما را تحت تأثیر قرار دهند؛ ما باید مقابله ای همه جانبه و قوی برابر این پدیده ها داشته باشیم و از فراز آنها عبور نماییم.
وی اضافه کرد: به فضل الهی تا به امروز نظام اسلامی ما در حفظ ارزش ها و اعتبار آنها و تمامی جنبه های مقابله موفق بوده و توانسته در جنبه هایی مانند اقتصاد و فرهنگ دشمنان را متوقف کند؛ اما این یک سناریو دائمی و در حال جریان است.
سرلشکر سلامی از تهران بعنوان ام القری و نقطه مرکزی آینه تمام نمای ارزش های انقلاب اسلامی نام برد و اشاره کرد: هر تحولی در تهران به مثابه تحول در تمام جغرافیای انقلاب اسلامی است؛ تهران پناهگاه مظلومان عالم و بیرق دار جهاد جهانی مقابل استکبار است و دشمن این نقطه را کانون توجه قرار داده است.
وی با اعلان اینکه ما باید برای امنیت تهران با شعاع تأثیر جهانی بکوشیم اظهار داشت: رسالت قرارگاه ثارالله که با تدبیر مقام معظم رهبری تأسیس و فرماندهان بزرگی پرچمدار آن بوده اند؛ سنگین و خطیر است و در تحقق این مهم تمامی نهادها و دستگاه ها نقش دارند.
فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش از سردار کوثری بعنوان فرماندهی نام آشنا در تاریخ مجاهدت های ملت ایران یاد کرد و گفت این فرمانده دلاور و خستگی ناپذیر نقش مهمی در تاریخ این سرزمین دارد و همیشه مدافع انقلاب و نظام بوده است.
سرلشکر سلامی در آخر وی با اشاره به خاصیت های سردار نجات نیز اظهار داشت: سردار نجات که امروز پرچم قرارگاه را به دست می گیرد، از استوارترین پایه های متین انقلاب اسلامی هستند که سوابق باارزش و درخشانی در عرصه های خدمت داشته اند.