عاملی: جهان بدون آمریکا آرامش، امنیت و ثبات بیشتری خواهد داشت

به گزارش آذر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: جهان منهای مداخلات آمریکا، از آرامش، امنیت و ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی، آورده است: حقوقدان های اندیشمند و آزاده جهان با تشکیل کمیته قضائی به بررسی جنایات جنگی و ظلم آمریکا به ملت های جهان پرداخته و تا دیر نشده به سلطه ظالمانه آمریکا بر ملت های مظلوم جهان اختتام دهند.
متن این پیام به شرح زیر است:
به نام خدا
رهبر معظم انقلاب: پرچم حقوق بشر را کسانی به دست گرفته اند که خودشان بزرگ ترین ناقض حقوق بشرند.
اندیشمندان و ملت شریف و گرانقدر ایران
در مقطع مهم و تعیین بخش تاریخ ایران و جهان زندگی می نماییم و نیازمندیم که از همیشه تاریخ هوشیارتر و حساس تر به سرنوشت خود و ملت های مظلوم جهان فکر نماییم. امروز جهان استعمار و استثمار، با روش های نظام مند و پیچیده دست به تخریب و تحقیر ملت های جهان می زند. یکی از زرورق های نفاق جهانی به رهبری آمریکا و نظام صهیونیزم جهانی، حقوق بشر با استانداردهای متضاد است که در درون خود ضایع کردن حقوق اکثریت به نفع اقلیت کوچک نظام سلطه را تامین می کند.
دولت آمریکا با زورگویی، فشار و اعمال نفوذ در سازمان های بین المللی و نهادسازی های سیستمی همیشه ساختارهای ضد بشری را نهادینه کرده و در عین حال انگشت بهتان را از سمت خود به سمت دیگران نشانه گرفته است و بجای پاسخ گویی به افکار مردم دنیا گستاخانه اقدامات نقض کننده حقوق بشری خودرا توجیه می کند.
پیروزی انقلاب اسلامی ایران که پاسخی مردمی به اقدامات ضدبشری آمریکا مانند کودتای ۲۸ مرداد و کاپیتولاسیون بود، سبب تشدید اقدامات ضدبشری این دولت مقابل مردم ایران شد. شهادت ۱۷۰۰۰ انسان بی گناه در اقدامات تروریستی توسط گروهک منافقین تحت حمایت آمریکا، شهادت بیش از ۲۰۰ هزار نفر و مجروحیت بیش از ۷۰۰ هزار نفر در جنگ تحمیلی، شهادت بیش از ۱۳۰۰۰ نفر و مجروحیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر سلاح های شیمیایی، شهادت بیش از ۴ هزار نفر از مأموران نیروی انتظامی و مرزی در راه مبارزه با مواد مخدر، تحریم های ظالمانه و غیرقانونی تنها قسمتی از این اقدامات ضدبشری آمریکا در مقابله با مردم ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.
حمایت از گروهک تروریستی نفاق که در دشمنی با مردم و انقلاب ایران از هیچ جنایتی فروگذار نکرده اند، پرده کوچک دیگری از دشمنی آمریکا با مردم ایران و پشتیبانی از نقض کنندگان حقوق اولیه و قاتلان فرزندان این سرزمین است.
دولت آمریکا حقوق دیگر کشورها را نیز همیشه نقض کرده است، همچون بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، جنایت های این کشور در جنگ ویتنام، حمایت گسترده از رژیم کودک کش صهیونیست در جنگ غزه و راه اندازی جنگ در عراق و افغانستان و حمایت گروهک های تروریستی ازجمله داعش.
آمریکا نه فقط حقوق بشر را در دیگر کشورها نقض می کند، بلکه در داخل ایالات متحده نیز حقوق اساسی مردم خودرا به رسمیت نمی شناسد که نقض گسترده حقوق سیاه پوستان توسط پلیس و نظام قضائی آمریکا، نقض حقوق زندانیان (به ویژه زندانیان زن و نوجوان) و شکنجه آنها، نقض حقوق بومیان، نقض حریم خصوصی افراد، وضعیت کودکان کار و مهاجر، خشونت خانوادگی مقابل کودکان، خشونت و آزار جنسی مقابل زنان، فشار بر فعالین مدنی و اجتماعی و نقض آزادی بیان و مطبوعات، تنها بخش کوچکی از مصادیق نقض حقوق بشر در جامعه آمریکا است که مستندات آن انتشار یافته و اعتراضات گسترده اخیر نیز مؤید این وضعیت بد در این کشور است.
آمریکا با ابزار قرار دادن حقوق بشر در جهان، همیشه این مساله مهم را دستاویزی برای دخالت در امور دیگر کشورها قرار داده است و کارنامه سیاه این کشور در موضوع حقوق بشر که به بخش هایی از آن اشاره شد، نشان داده است که ایالات متحده آمریکا نه فقط صلاحیت اظهارنظر درباب حقوق بشر را ندارد، بلکه خود مهم ترین نقض کننده این حق انسانی در جهان بوده است و باید به افکار عمومی جهان دراین زمینه پاسخگو باشد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی با نام گذاری روز ۱۲ تیرماه که در این روز ناو جنگی آمریکای جنایت کار، هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کرد، بعنوان «روز افشای حقوق بشر آمریکایی» در تقویم رسمی کشور، روزی نمادین را برای برداشتن نقاب از چهره ظالمان نظام حکمرانی آمریکا را رقم زد.
در اختتام لازم است بر این معنا اشاره کرد: کشوری که در مهم ترین کنوانسیون های حقوق بشری عضو نیست، با نسل کشی و با کشتار مردم یک سرزمین تشکیل شده است و سوابق ننگین در کشتار انسان ها دارد، صلاحیت اظهارنظر در زمینه حقوق بشر را ندارد و شعار حقوق بشر توسط سردمداران این کشور تنها ابزاری برای توسعه سلطه گری و دخالت در امور دیگر کشورها است. بر عهده حقوق دان های اندیشمند و آزاده جهان است که مبادرت به تشکیل کمیته قضائی بررسی جنایات جنگی و ظلم آمریکا به ملت های جهان کند و تا دیر نشده به سلطه ظالمانه آمریکا بر ملت های مظلوم جهان اختتام دهد.
به طور حتم جهان منهای مداخلات آمریکا، از آرامش، امنیت و ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود.

منبع: