در حاشیه جلسه دولت مطرح شد اوحدی: به نیابت از یك شهید، یك یتیم زیر پوشش قرار می گیرد

به گزارش آذر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: به نیابت از یک شهید، یک یتیم زیر پوشش قرار گرفته خواهد شد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سعید اوحدی رئیس بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: سال جاری به مناسبت چهل و یکمین سال تاسیس بنیاد شهید و روز شهید ستادی تشکیل و برنامه های متنوعی در این ستاد برنامه ریزی شده است.
اوحدی با اشاره به اینکه سال جاری ۱۵ عنوان برنامه با یک حجم قابل توجهی از اجرا را در سرتاسر کشور خواهیم داشت، اظهار داشت: سال جاری مشارکت دستگاههای مختلف و خصوصیت قابل تمایز آن نسبت به سال قبل، حضور تشکل های جامعه ایثارگری را خواهیم داشت.
وی افزود: شروع برنامه های روز شهید سال جاری، فردا در حرم امام خمینی(ره) خواهد بود. همینطور غبارروبی مزار شهدا را در ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور داریم.
رئیس بنیاد شهید اظهار داشت: تجلیل و بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهید، جانباز و آزاده با عنوان «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» را داریم که ۱۹ اسفند با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می گردد.
اوحدی با اشاره به اینکه وبینار علمی کنگره ملی بزرگداشت شهدای زن برگزار و ۵ جلد کتاب رونمایی خواهد شد، اظهار داشت: پویش «شهید مهربان من» را سال جاری داریم که از گلزار شهدای صالح آباد ایلام شروع می شود و در سرتاسر کشور به نیابت از یک شهید، یک یتیم زیر پوشش قرار گرفته خواهد شد.
وی اضافه کرد: سال جاری رویداد شاهد را داریم که تشکل نخبگان مرکز دانش پژوهان بنیاد شهید کارهای بزرگی در این رویداد انجام می دهند. ۳۰۰ طرح استارت آپ از جامعه ایثارگری به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این ۳۰۰ طرح، دور اول داوری آن انجام شده و ۸۵ طرح به مرحله دوم رسیده است که در داوری نهایی به ۱۲ طرح جایزه اهدا خواهد شد.
رئیس بنیاد شهید اظهار داشت: برای تجلیل از گروه های جهادی در دوران کرونا، ۳۰۰ تندیس را با همکاری جهاد دانشگاهی به دانشجویان فداکار اهدا می نماییم.
اوحدی اظهار داشت: آئین اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم ایثار هم روز جمعه برگزار می گردد.

منبع: