رویكرد وزارت كشور بر دو اصل بیطرفی و قانونمداری در انتخابات است

به گزارش آذر رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: مبنای حرکت وزارت کشور بر دو اصل بیطرفی و قانونمداری در برگزاری انتخابات است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش بخشداران سراسر کشور که بصورت ویدئو کنفرانسی در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری، مهم ترین و حساس ترین انتخابات در کشور است؛ گفت: باید همت و تلاش همه ما بعنوان مجریان اصلی برگزاری انتخابات، رعایت مرّ قانون باشد.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در انتخابات امسال موضوع کرونا است؛ اظهار داشت: حالا موج چهارم بیماری کرونا در کشور شیوع گسترده یافته است و امید داریم با تدابیر ستاد ملی کرونا، این موج به سرعت کنترل و مهار شود.
موضوع فعال شدن احزاب و جریانات سیاسی از دیگر محورهای یاد شده در همایش بخشداران سراسر کشور بود که در این خصوص عرف اشاره کرد: بمراتب نزدیکی به زمان انتخابات، شاهد رونق احزاب و فعالیت گروه های سیاسی هستیم و به تدریج افراد و شخصیت های سیاسی برای حضور در عرصه های انتخاباتی بصورت رسمی تر اعلام آمادگی می کنند.
رئیس ستاد انتخابات کشور در این خصوص پیش بینی کرد: احتمالاً تا نیمه اردیبهشت ماه، تکلیف بخش عمده جریانات سیاسی کشور برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد مشخص می شود.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به چهار رکن مهم انتخابات در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: محور حرکت در برگزاری انتخابات، چهار رکن امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت است.
عرف همین طور اشاره کرد: رویکرد وزارت کشور در برگزاری انتخابات امن و سالم بر دو مدار بی طرفی و قانونمداری است.
عرف در ادامه اشاره کرد: دو رکن مشارکت و رقابت، وظیفه ملی است و در این حوزه وزارت کشور به همراه همه دستگاه های ذی ربط شامل لشگری و کشوری، بایستی در ذیل فرمایشات مقام معظم رهبری که همیشه بر اصل مشارکت حداکثری تاکید دارند، اقدام و عمل نماییم.
معاون وزیر کشور در این خصوص تصریح کرد: یکی از راه های افزایش مشارکت و شور و شوق در انتخابات، فعال شدن گروه های مرجع و میدانداری رسانه های کشور است که بایستی در این حوزه هم امید به آینده و تغییر از مسیر صندوق رأی تقویت شود.
عرف در آخر اشاره کرد: هدف اصلی همه ما برگزاری انتخابات پرشور، مشارکتی، رقابتی و سالم می باشد و امید این است که با همت و اراده جمعی بتوانیم این اصل مهم را در ۲۸ خرداد ماه سال جاری تحقق ببخشیم.

منبع: