با بازنشر سخنان اخیر بن سلمان وزارت خارجه عربستان: خواهان داشتن رابطه ای خوب و ممتاز با ایران هستیم

وزارت خارجه عربستان سعودی در توییتی به بازنشر سخنان ولیعهد سعودی درباره ایران به زبان انگلیسی پرداخت.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، وزارت خارجه عربستان سعودی روز جمعه در توییتی به بازنشر سخنان اخیر بن سمان، ولیعهد عربستان پرداخت و نوشت: ایران کشور همسایه است و ما خواهان داشتن رابطه ای خوب و ممتاز با ایران هستیم.
محمدبن سلمان، ولیعهد سعودی بتازگی در گفت وگویی اظهار کرده بود: ایران کشور همسایه است و ما خواهان رابطه ای خوب و ممتاز با ایران هستیم. ما نمی خواهیم که شرایط با ایران دشوار باشد؛ برعکس ما می خواهیم این رابطه کامیاب شود و رشد کند چونکه ما منافعی برای سعودی ها در ایران داریم و آنها نیز منافعی برای ایران در عربستان دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شده بود: مشکل ما برخی رفتارهای منفی است که آنها دارند حال چه برنامه هسته ای یا موشک های بالیستیک شان باشد و یا حمایت نامشروع شان از شبه نظامیان در بعضی کشورها. ما درحال همکاری با شرکایمان در منطقه و جهان هستیم تا چاره ای برای این مشکلات پیدا نماییم. ما امیدواریم که بر مشکلات غلبه نماییم و رابطه ای خوب و مثبت با ایران بسازیم که به نفع تمامی طرفین باشد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه نیز پنجشنبه شب در پاسخ به سوالی درباب اظهارات اخیر ولیعهد عربستان درباب مناسبات ایران و عربستان و منطقه، گفت: با دیدگاه های سازنده و روش گفت و گو محور، این دو کشور مهم منطقه و جهان اسلام می توانند با پشت سر گذاشتن اختلافات، وارد فصل تازه ای از تعامل و همکاری برای نیل به صلح و ثبات و توسعه منطقه ای شوند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با ارائه پیشنهادها و طرح هایی برای گفتگو و همکاری در منطقه خلیج فارس همچون پویش صلح هرمز (ابتکار امید) پیشگام مسیر مودت و همکاری منطقه ای بوده و از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می کند.
خطیب زاده ابراز امیدواری کرد که “ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت الهی” سرآغازی مبارک برای همگرایی جامعه اسلامی و زدودن جنگ و آوارگی و ناامنی از این منطقه باشد.