علیرضابیگی در گزارش آذر مطرح كرد؛ رد پای جهانگیری در واگذاری های غیر قانونی سازمان خصوصی سازی

به گزارش آذر عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: ۸ سال است که شهر به مافیا واگذار شده و رد پای مافیای جهانگیری در واگذاری های غیرقانونی سازمان خصوصی سازی مشهود است.

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: بعد از انتخابات دولت یازدهم و دوازدهم شهر به دست مافیا افتاد و ۸ سال است که شهر توسط مافیا اداره شد. مافیای جهانگیری و پوری حسینی شرکتهای مهم و کلیدی اقتصادی را به مافیای خود واگذار کرده و بیت المال را با خسارت محض مواجه کردند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: بی شرمی مافیای اقتصادی دولت در واگذاری های غیر قانونی به حدی بود که باوجود عرضه مدارک متقن، شخص جهانگیری در پرونده واگذاری ها ورود کرده و مانع از ارجاع پرونده ها به هیئت داوری می شد.
وی اضافه کرد: یک شگرد این مافیا این است که دستگاهی را بعنوان کاتالیزور معرفی می کردند و از این دستگاه وکالت گرفته و خودشان مال بیت المال را به فرد دیگری واگذار می کردند. این شگرد مافیایی در پرونده واگذاری ایران ایرتور و ماشین سازی تبریز به کار گرفته شد.
عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در تخلفات واگذاری کشت و صنعت مغان و ایران ایرتور کاملاً رد پای مافیای جهانگیری پیدا بود و معاون اول رئیس جمهور تلاش زیادی برای پیشگیری از ابطال این واگذاری کرد.
وی افزود: در ماجرای واگذاری کشت و صنعت مغان، ژائله (مالک کشت و صنعت مغان پس از واگذاری غیر قانونی) با لابی با معاون اول رئیس جمهور تلاش داشت تا تصمیم هیئت واگذاری در خصوص درخواست بطلان معامله را متوقف کرده و عملاً سناریویی را به جریان بیاندازند تا با گذشت زمان این معامله نهایی شود.
علیرضابیگی عنوان کرد: تلاش زیادی برای شکست این مافیا در پرونده واگذاری های غیر قانونی و نجات بیت المال انجام دادیم و با همکاری قوه قضائیه توانستیم، پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی را محاکمه نماییم.

منبع: