حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان ۲ کشته داشت

به گزارش آذر به دنبال حمله به یک کشتی اسرائیلی در سواحل عمان، وزارت خارجه آمریکا از این مورد ابراز نگرانی کرد و رژیم صهیونیستی خواستار ˮپاسخ قاطعˮ به این اقدام شده است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، به نقل از الجزیره، امروز یک کشتی نفتکش که مدیریت آنرا شرکت اسرائیلی زودیاک، بر عهده دارد در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت که این شرکت مدعی شده در این حمله دو خدمه کشتی که یکی انگلیسی و دیگری شهروند رومانی بوده، کشته شده اند.
در پی این حمله وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با رئیس ستاد ارتش این رژیم تشکیل جلسه داد. یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی هم گفته است: اسرائیل احیانا به حمله به کشتی خود پاسخ می دهد اما این که که چگونه و چه زمانی این پاسخ داده می شود، معلوم نیست.
یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل هم با متهم کردن ایران به دست داشتن در این حمله، خواهان “پاسخ قاطع” به حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در سواحل عمان شد.
او در اطلاعیه ای اظهار داشت که به وزیر خارجه انگلیس گفته است: “باید در برابر حمله ای که در آن دو نفر از خدمه کشتی کشته شدند واکنش سختی نشان داد. ایران تنها مشکل اسرائیل نیست بلکه به همه صدمه می رساند.”
وزارت خارجه آمریکا می گوید نسبت به گزارش ها درباره حمله به کشتی اسرائیلی در سواحل عمان نگران است و درحال دنبال کردن اوضاع است.
رویترز هم به نقل از منابع اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی مدعی شد: کشتی که برای شرکت اسرائیلی کار می کرد احیانا با حمله پهپادی هدف گرفته شده است و ایران مظنون اصلی در حمله به این کشتی است.
این کشتی هم اکنون با اسکورت یک ناو آمریکایی درحال ادامه مسیر خود است.
در همین حال شبکه العالم به نقل از “منابع آگاه مقاومت در منطقه” اعلام نمود که حمله امروز به کشتی اسراییلی در دریای عمان در پاسخ به حمله اخیر تل آویو به فرودگاه ضبعه منطقه قصیر سوریه صورت گرفته است.
این حمله رژیم صهیونسیتی به شهادت دو نفر از عناصر مقاومت منجر شده بود.