آملی لاریجانی: آیت الله رضی شیرازی عمر خودرا در راه نشر معارف دوده گذراند

آذر: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: آیت الله رضی شیرازی عمر خودرا در راه خدمت به اسلام و نشر معارف اهل بیت(ع)  سپری کرد و آثاری  ماندگاری در فقه و اصول و فلسفه از خود بجای گذاشت.

به گزارش آذر به نقل از مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی شیرازی را تسلیت گفت.
متن کامل پیام تسلیت او به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم فرزانه و مجتهد عالیقدر مرحوم آیت الله آقای سید رضی شیرازی رضوان الله تعالی مقابل، سبب تأسف و تأثر اینجانب گردید.
ایشان سالهای متمادی به تدریس و تدرس علوم معقول و منقول در نجف و تهران مشغول بود و خدمات شایانی به ویژه به حوزه علمیه تهران کرد.
همراهی با نهضت امام راحل (ره) و تتلمذ در محضر عالمان برجسته رحمه الله علیهم اجمعین، از ایشان شخصیتی ممتاز ساخته بود و عمر با برکت خودرا در راه خدمت به اسلام و نشر معارف دوده علیهم السلام گذراند و آثاری ماندگاری در فقه و اصول و فلسفه از خود بجای گذاردند.

اینجانب فقدان ایشان را که ضایعه ای بزرگ برای حوزه های علمیه بشمار می آید به محضرمقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام، حوزه های علمیه، ارادتمندان و شاگردان و خصوصاً بیت مکرم و بازماندگان محترم تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

صادق آملی لاریجانی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام