رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد: سرکرده باند بزرگ معاملات اسناد سرقتی در چنگال قانون

به گزارش آذر گلستان رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به هوشیاری کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در جریان تحقیقات پرونده یک جاعل، اظهار داشت: در حین این تحقیقات پشت پرده یک باند بزرگ فروش املاک با اسناد سرقتی فاش شد.
حیدرآسیابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که دستگاه قضایی پوشش اطلاعاتی و رصد خودرا در زمینه های مختلف افزایش داده است، اظهار نمود: تلاش نموده ایم با همکاری نهادهای انقلابی، انتظامی و… اشراف خودرا بر حوزه های جرم خیز افزایش داده و به موازات تلاشهای مداوم در بخش پیشگیری در برخورد با مجرمان نیز جدیت را همیشه ارتقا بخشیم.
وی با اعلان اینکه در ماههای گذشته با پیگیری های حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان یک جاعل امضا و اثر انگشت در گرگان شناسایی و دستگیر شد، اضافه کرد: در روند تحقیقات همین پرونده بود که سرنخ هایی از یک گروه بزرگ دیگر به دست آمد که حوزه کاری گسترده ای داشت.
رئیس کل دادگستری استان گلستان حوزه کار این باند بزرگ را جعل سند و فروش سندهای سرقتی و همین طور فروش املاک فراموش شده مردم به دیگران دانست و اشاره کرد: اعضای این باند، علاوه بر فروش اسناد تک برگی خام، با بهره گیری از همین اسناد، املاکی بدون صاحب یا املاکی که سالهاست مالکان خبری از آن نگرفته اند شناسایی و به خریدارانِ از همه جا بی خبر، می فروختند.
آسیابی از شناسایی این باند بزرگ خرید و فروش اسناد سرقتی آگاهی داد و اظهار داشت: سرکرده اصلی این باند نیز در شهرستان کردکوی توسط ضابطان قضایی دستگیر شده و روال بررسی پرونده در محاکم قضایی شروع شده است.
وی با تاکید بر لزوم دقت و هوشیاری مردم عزیز در جریان هرگونه خرید و فروش و استعلام موارد از سامانه های قابل دسترس عموم، افزود: بخش عمده ای از جرائم در این عرصه به سبب عدم دقت و توجه مردم به جزییات و نکات بدیهی و اولیه قانونی در مراودات مالی و معاملات است.

منبع: