مسکو: احتمال حصول توافق در مذاکرات وین بیشتر شده است

به گزارش آذر معاون وزیر امورخارجه روسیه اظهار داشت که مسکو انتظار پیشرفت در مذاکرات درباره توافق هسته ای با ایران را دارد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه امروز (دوشنبه) در گفتگو با خبرگزاری نووستی بر حصول پیشرفت در مذاکرات وین برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تصریح کرد.

ریابکوف خاطرنشان کرد: ما دلایلی داریم که انتظار پیشرفت در مذاکرات درمورد احیای برجام داشته باشیم. حالا احتمال حصول توافق در مقایسه با زمان قبل از ازسرگیری مذاکرات افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آذر به نقل از ایسنا، دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۴ با هدف احیای توافق هسته ای از روز پنج شنبه در وین، پایتخت اتریش شروع شده است. جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که با هدف لغو کلیه تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه آمریکا و رسیدن به توافقی خوب در این مذاکرات حاضر می شود.

علی باقری، معاون وزیر امورخارجه و رئیس هیات مذاکره کننده کشورمان هم به تازگی در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرده است: روند ما در مذاکرات موفقیت آمیز بوده و پیشرفت خوبی را محقق کردیم و این پیشرفت می تواند زمینه سریعی برای مذاکرات جدی را فراهم آورد.

وی تصریح کرد: مذاکرات روزهای اخیر درمورد مسائل مورد اختلاف بود تا رسیدن به توافق را تسریع ببخشیم. همراهی روسیه و چین با موضع ایران روشن و شفاف است و اختلاف با طرف غربی است