رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: ۱۸ اقدام ثبتی برون سپاری می شود

به گزارش آذر رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: 18 اقدام در زمینه ثبت شرکت ها، مالکیت های معنوی و صدور اسناد در دست برون سپاری قرار گرفته است.

به گزارش آذر به نقل از قوه قضاییه، حسن بابایی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان کرمان، بیان کرد: تحقق هوشمندسازی بعنوان یکی از اصول مورد تاکید در سند تحول و تعالی قضایی با کاهش مراجعات مردم به دفاتر ثبتی از بروز مفسده ها جلوگیری می کند.

وی با تاکید بر این مطلب که ما باید به ثبت نوین و هوشمند حرکت نماییم، اظهار داشت: بمنظور مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری باید به موضوع بازرسی ها توجه لازم صورت گیرد و در صورت توسعه نظارت ها حدود ۸۰ درصد از فسادها رفع خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اضافه کرد: بمنظور ارتقای سلامت و مبارزه با فساد باید موضوع هوشمندسازی بصورت ویژه ای در سطح قوه قضاییه دنبال شود.

بابایی، با اشاره به این مطلب که ثنا پایه بودن خدمات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نهادینه شده است، اشاره کرد: ۲۰ طرح و لایحه از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک در مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری است.

وی با تاکید بر این مطلب که اعتبار اسناد رسمی را باید به حداقل برسانیم، اظهار داشت: عدم اعتبار اسناد عادی و اعتبار بخشی به اسناد رسمی نیز موضوعی است که در مجلس شورای اسلامی در دست رسیدگی قرار دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به مشکلات موجود در راه اجرای کاداستر اراضی زراعی، عنوان کرد: قوانین مختلفی در زمینه اراضی داریم و باید مشکلات حوزه اجرای این بخش را نیز حل نماییم.

منبع: