معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه: در ازای صادرات نفت به کوبا، غلات مورد نیاز خودرا تامین می نماییم

آذر: جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ارمنستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه های ذیربط اجرا شد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، در این جلسه، ضمن بیان دستاوردهای کمیسیون مشترک اقتصادی با ارمنستان درباب برنامه ریزی برگزاری کمیسیون های مشترک اقتصادی با سایر کشورها بحث و تبادل نظر انجام گرفت.
صفری از برگزاری حدود ۱۸ کمیسیون مشترک اقتصادی با هدف افزایش صادرات، صدور خدمات مهندسی و تسهیل تجارت و ترانزیت تا اختتام شهریورماه سال جاری آگاهی داد.
وی درباب دستاوردهای کمیسیون اقتصادی ارمنستان که از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ ماه جاری برگزار شد، اظهار داشت: در بحث انرژی توافقات خوبی با ایروان درباب صادرات انرژی و سوآپ انرژی انجام شده و پیش بینی می شود رقم مبادلات امسال افزایش ۳۰ درصدی داشته باشد.”
معاون دیپلماسی اقتصادی با اشاره به سفر وزیر نفت به کوبا و حضور هیات کوبایی در تهران بحث تهاتر با کوبا را بسیار مهم تلقی نمود و اضافه کرد: ” تهاتر با کوبا بطور جدی پیگیری می شود و بنا شده بطور سیستماتیک در ازای صادرات نفت غلات مورد نیاز خودرا تامین کنیم”
وی همین طور کوبا را بازار بسیار خوبی در زمینه امریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران بر شمرد.
صفری همین طور از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی قطر و ایران در ماه آتی آگاهی داد.
در ادامه حاضرین در این نشست درباب موضوعات قابل پیگیری در قالب کمیسیون های اقتصادی بحث و محورها و پیشنهادات خودرا ارائه کردند.

منبع: