تاکید وزیر خارجه ایران و معاون وزیر اسلواک بر تقویت روابط دو کشور

آذر: اینگرید بروثکوا معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک که جهت شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک به تهران سفر کرده است پس از ظهر امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درباب موضوعات مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر کرد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز رضایتمندی از نتایج رایزنی های سیاسی میان معاونین دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان برای ارتقاء و تعمیق همکاریهای سیاسی و اقتصادی دوجانبه و نیز در سازمان های بین المللی را ابراز داشت.
وزیر امور خارجه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت مناسبی بمنظور گفت و گو در حوزه های جدید تجاری و اقتصادی ذکر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره تحولات جاری در منطقه، به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مخالف با جنگ و لطمه به مردم غیرنظامی اشاره و اظهار داشت متاسفانه در منطقه ما نیز همچون در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه های دلخراش لطمه به مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهادها و سازمانهای بین المللی و اروپایی رویکرد مناسبی را اتخاذ و توجه بیشتری را در این مساله صورت دهند.
معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک نیز در این دیدار با ابراز خوشوقتی از برگزاری نشست رایزنی های سیاسی میان دوکشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی فیمابین دو کشور اصرار کرد.

منبع: