در گفتگوی تلفنی با رئیس سازمان حج و زیارت؛ امیرعبداللهیان در جریان آخرین وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت

به گزارش آذر وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با آقای سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت، در جریان آخرین وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با آقای سیدصادق حسینی رییس سازمان حج و زیارت، در جریان آخرین وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت و نکات لازم را ارائه نمود.
در این گفتگو، رییس سازمان حج و زیارت کشورمان با ابراز رضایت از وضعیت و امور حجاج ایرانی و خدمات دهی به آنان، اشاره کرد: در روند ورود حجاج ایرانی به فرودگاه های جده و مدینه و نیز اسکان و انجام مناسک حج تا این لحظه همکاری لازم از طرف عوامل ذیربط اجرائی حج در عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.
حسینی حال همگی حجاج کشورمان را خوب عنوان و اصرار کرد هیچیک از زوار ایرانی تا این لحظه با مشکل مواجه نمی باشند.
امیرعبداللهیان نیز با تشریح رایزنی های خود با فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق (عراق به عنوان هماهنگ کننده امور حج بین دو کشور ایران و عربستان) بمنظور تسهیل سفر حجاج عزیز ایران اسلامی به سرزمین وحی، ابراز امیدواری کرد که حج امسال با موفقیت برگزار شود و رضایت کامل حجاج کشورهای اسلامی همچون حجاج ایرانی را به همراه داشته باشد.
امیرعبداللهیان در این تماس رییس سازمان حج و زیارت را در جریان آخرین گفتگوهای عراقی – سعودی و مناسبات رو به جلوی سیاسی تهران و ریاض قرار داد.