واکنش کنعانی به تحریم های یکجانبه آمریکا مقابل ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام برخی تحریم های یکجانبه جدید آمریکا مقابل تجارت با کشورمان اظهار داشت: اعتیاد کاخ سفید به تحریم ها و استفاده ابزاری از آنها، شاخصی از نظام سلطه آمریکا است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام برخی تحریم های یکجانبه جدید آمریکا مقابل تجارت با کشورمان گفت: اعتیاد کاخ سفید به تحریم ها و استفاده ابزاری از آنها، شاخصی از نظام سلطه آمریکا است و تغییر دولت ها در این کشور، در رویکرد آن فرقی ایجاد نمی نماید.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: مسئولان دولت بایدن مکرراً سیاست فشار حداکثری ترامپ را یک سیاست شکست خورده و بی نتیجه خوانده اند اما در عمل، خود ادامه دهنده و حتی گسترش دهنده این سیاست شکست خورده بوده اند، تا جایی که حتی در روند کوشش های جاری برای از سرگیری مذاکرات بمنظور بازگشت به توافق نیز، از این اقدام بی ثمر و مخرب دست برنمی دارند.
کنعانی در ادامه اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران اولاً در مقابل اصرار کاخ سفید به ادامه اعمال تحریم ها، واکنش قاطع و محکم و فوری نشان خواهد داد، و ثانیاً همه تدابیر لازم برای خنثی کردن آثار سو احتمالی این قبیل تحریم ها بر تجارت و اقتصاد کشور را به کار خواهد گرفت.
وی در آخر اشاره کرد: این تحریم ها درست همزمان با شرایطی که مردم ایران در اثر سیل متحمل خسارات جانی و مالی فراوان شده اند، به روشنی ماهیت مزورانه و تسلیت نمایشی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران را آشکار ساخته است.