وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد؛ جزئیاتی از لایه های پنهان حوادث اخیر

به گزارش آذر، وزارت اطلاعات اعلام نمود: حوادث روزهای اخیر در بعضی نقاط کشور، پوسته ای آشکار و محسوس و لایه های پنهان مختلفی در پشت صحنه های خود داشت.

به گزارش آذر به نقل از مهر، وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای پیرامون حوادث اخیر کشور به تبیینی ابعاد مختلف این حوادث پرداخت و اعلام نمود: حوادث روزهای اخیر در بعضی نقاط کشور، پوسته ای آشکار و محسوس و لایه های پنهان گوناگونی در پشت صحنه های خود داشت.
متن بیانیه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
به استحضار مردم شریف و سرافراز ایران اسلامی می رساند: حوادث روزهای اخیر در بعضی نقاط کشور، پوسته ای آشکار و محسوس و لایه های پنهان گوناگونی در پشت صحنه های خود داشت. سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای شکار هدفمند عناصر اصلی ترور و تخریب، ضمن حضوری ناملموس در صحنه ی اغتشاشات و کمک به برادران و خواهران فداکار، مقتدر و سربلند خود در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی و همراهی با نیروهای بسیجِ جان برکف و همیشه حاضر در صحنه های دفاع از کشور، در عین حال بخش اصلی مأموریت، توجه و توان خود را معطوف به رصد و ردیابی سازمان دهندگان و آتش بیاران اصلی پشت صحنه، شامل کشورهای بیگانه تا تروریست های آلبانی نشین و سایر گروهک های معاند و فرقه های دست پرورده ی استعمار و عناصر سرسپرده ی داخلی آنها نمودند.
در روزهای عبرت آموز گذشته که فعالیت لایه های پنهان فتنه گر تشدید شده بود، به همان نسبت امکان شناسایی عوامل مخرب و تروریست هم افزایش پیدا کرد. از طرفی، به نسبت افزایش فعالیت حامیان بیگانه و سایر سازمان دهندگان ترور و تخریب، مزدوران داخلی آنها عنان از کف داده، سر از چاه و چاله های استتاری خویش برآوردند و بدین سان، امکان شناسایی و بازداشت آنها بیشتر از پیش فراهم آمد تا مأموریت مهم وزارت اطلاعات در حد بالایی تحقق یابد.
طُرفه آن که میدان رویارویی مدافعین وطن و حافظان نظم و امنیت کشور در ایام گذشته، با مجموعه هایی از عناصر متنوع گروهکی، عوامل سازمان های جاسوسی بیگانه، دخالت مستقیم دولت های آمریکا و انگلیس و دنباله روهای سعودی آنها تا عناصر ناآگاه و فریب خورده ی اغتشاشگر در کف خیابان ها مواجه بود. اینک بنا به مقتضای شرایط عمومی کشور و تا آن جا که ملاحظات امنیتی اجازه می دهد، بخشی از کشفیات و دستگیری های صحنه و پشت صحنه را به آگاهی ملّت فهیم، صبور و مقاوم ایران اسلامی می رساند:
۱- در ایام گذشته، ۴۹ نفر از عوامل و مرتبطین گروهک منافقین بازداشت شده اند. نامبردگان بنا به دستور تروریست های آلبانی نشین، از تولید اخبار جعلی تحریک کننده ی اغتشاشگران تا سازمان دهی ترور و تخریب، جهت دهی به شعارها، حضور مستقیم در صحنه های اغتشاشات خیابانی و تخریب اموال عمومی، تأمین تجهیزات مختلف برای مقابله با پلیس و مواد محترقه برای به آتش کشیدن اماکن و خودرو های عمومی و شخصی، فعالیت داشته اند.
۲- بازداشت ۷۷ نفر از عوامل گروهکی کردستان، شامل مزدوران رسمی گروهک های صهیونیستی معروف به کومله، دمکرات، پاک، پژاک تا برخی از کادرهای رده بالای این گروهک ها که در دو سوی مرزهای غربی کشور مشغول توطئه ضد مردم مظلوم کردستان بودند. در بین بازداشت شدگان، یک کادر برجسته و عضو مرکزیت یکی از گروهک هایی که مقیم اقلیم کردستان عراق است هم حضور دارد. وی آموزش های نظامی را در پایگاه های آمریکایی صهیونیستی اقلیم مذکور فراگرفته و بعنوان فرمانده مبرز نظامی شناخته می شود. او درحال طراحی، سازماندهی و هدایت هسته های آشوبگر برای منطقه غرب کشور بود که طی یک عملیات غافلگیرانه، دستگیر و به محل های از پیش تعیین شده منتقل و الان در زندان است.
۳- دستگیری ۵ عضو گروهک های تکفیری تروریستی همراه با ۳۶ کیلوگرم مواد منفجره که با استفاده از فرصت اغتشاشات، درصدد بمب گذاری در محافل مردمی و هم در جمع آشوب گران و انتساب انفجارها به طرف های مقابلِ هر یک، برای تشدید نزاع و درگیری طرفین بودند. تروریست های مورد اشاره علاوه بر طرح ترور یکی از مسئولین ارشد کشور، طرح های بمب گذاری در یکی از هیآت عزاداری شیراز و در میدان شهدای مشهد را داشتند که با عنایت خاندان (علیهم السلام) خنثی شدند.
۴- سازمان جاسوسی بهائیت بنا به دستور مرکزیت مستقر در حیفای اشغالی، ورود پرحجمی به صحنه ی آشوب و اغتشاش و تشویق به خرابکاری و تخریب اماکن عمومی داشت. بر این مبنا در ایام اخیر هسته ی اصلی و سرّی بهائیت شامل سه نفر از سران بهائیت و دو نفر از تیم رسانه یی آنها بازداشت شدند.
۵- ۹۲ نفر از وابستگان رژیم منحوس پهلوی و از سلطنت طلبان نشان دار در صحنه های اغتشاش و پشت صحنه ها شناسایی و بازداشت شدند.
۶- ۹ تبعه ی بیگانه از اتباع آلمان، لهستان، ایتالیا، فرانسه، هلند، سوئد و … در صحنه ی اغتشاشات یا در پشت صحنه های توطئه بازداشت شدند.
۷- شناسایی عناصر در رابطه با رسانه های بیگانه در تهران و استانهای مختلف کشور که برخی از آنها بازداشت، تعدادی احضار و برای عده یی دیگر فعلا تشکیل سابقه شد تا بعد از دریافت مجوز مرجع قضایی، احضار یا بازداشت شوند.
۸- ضمن زیر نظر داشتن سفارتخانه هایی که عوامل آنها کوچک ترین دخالت یا ورود به صحنه ی اغتشاشات داشتند، تذکر لازم به شکل مقتضی به دیپلمات های ذیربط داده شد. من جمله سفارت های آلمان، فرانسه، انگلیس، سوئد و …
۹- شناسایی و بازداشت ۲۸ نفر از اراذل و اوباشی که سابقه ی زندان، خرید و فروش و مصرف مواد مخدر، اوباش گری، تجاوز به عنف و … را دارا هستند در صحنه ی اغتشاشات. حمله ی نامبردگان به نیروهای حافظ امنیت کشور و مجروح نمودن آنها مستند می باشد. همینطور دو کارگاهِ تولید کوکتل مولوتف از آنها کشف شده است.
۱۰- تعداد قابل توجهی کلت کمری، انواع مسلسل، فشنگ های مربوطه و تفنگ های ساچمه زنی هم کشف و ضبط شده است.
همچنان که گفته شد، لیست فوق الاشاره صرفا شامل عوامل گروهکی، فرقه یی، سازمانی و بیگانه می باشد و دربردارنده ی بازداشت ده ها عنصر اغتشاش گر که به صورت هدفمند (و به اصطلاح تک زنی در صحنه) نمی باشد. اما تحقیقات اولیه از متهمین اشاره شده، نشان دهنده ی سازمان دهی و آمادگی پیشینی گروهک های مختلف و آدم کشان حرفه یی برای بهره گیری از هر واقعه یی، فارغ از نوع واقعه، محل وقوع آن، طبیعی یا مصنوعی بودن حادثه می باشد. همچنان که درگذشت غمبار مرحومه امینی در این مقطع را صرفا دستاویزی برای پروژه و توطئه ی بزرگِ طراحی شده برای تحریک اقشاری از مردم، وارد کردن گروهک های تروریستی و تکفیری به صحنه، انجام خرابکاری و کشته سازی در قالب «مدل صهیونیستی حداکثر خشونت» قرار دادند. اما قبل از واقعه ی مذکور و در خلال روزهای اغتشاش نیز، وقایع دیگری بعنوان مقدمات شورش یا مکمل و مقوّم آن اتفاق افتاده است که به بعضی از آنها اشاره می شود:
الف) در چند ماه گذشته، برخی سرویسهای جاسوسی غربی و رژیم صهیونیستی، دوره های «آموزش مربیّان براندازی» برای برخی از عناصرِ مرتبط و از پیش نشان شده برگزار کرده بودند. در این دوره ها که برخی در کشورهای منطقه و تعدادی خارج از منطقه برگزار می شدند، آموزش های نحوه ی مبارزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی، نافرمانی مدنی و براندازی تدریس می شد و قرار بر این بود که افراد آموزش دیده، آموخته ها را به عناصر دیگری در داخل کشور منتقل نمایند. اما برخی از این افراد از همان ابتدا توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شناسایی و چند نفر از آنها ظرف ماه های گذشته بازداشت شده و سناریوی جبهه ی استکبار را تشریح کرده بودند. شایان ذکر است که دو تبعه ی فرانسوی بازداشت شده در اردیبهشت ماه گذشته هم دقیقا برای سازماندهی و آموزش و پیوند دادن سندیکاها و تشکلات صنفی معارض و سازمان های غیردولتی به یکدیگر وارد ایران شده بودند که هر دو عنصر دستگیر و در همان مقطع، اطلاع رسانی محدودی پیرامون آنها صورت گرفت. حالا و با توجه به حوادث اخیر، ظرف روزهای آینده اطلاع رسانی مشروحی در این مورد صورت خواهد گرفت.
ب) طرح انفجار یک مرکز حساس صنعتی در دو ماه گذشته – مبحث اطلاعیه های مورخ اول و پنجم مرداد ماه – بخشی از تمهیدات قبل از توطئه بزرگ اغتشاش بود که در این مورد نیز، اطلاع رسانی محدودی صورت گرفت و مستند مشروح آن ظرف روزهای آتی منتشر خواهد شد.
ج) خرابکاری در دو هواپیمای مسافربری با هدف سقوط آنها که با عنایات الهی خنثی شد.
د) طبق اطلاع موثق، مقامات اطلاعاتی آمریکا از آغاز اغتشاشات خیابانی دستورالعمل مشروحی به کارگزاران خویش و عواملِ شاغل در رسانه های فارسی زبان آمریکایی- انگلیسی- سعودی ابلاغ می نمایند. من جمله مفاد آن دستورالعمل:
نخست) تقویت محتوا و گسترش زمان رسانه های فارسی زبان بیگانه، تقویت همکاریهای فیمابین و پوشش مشترک و گسترده تر آشوب ها؛
دوم) افزایش بودجه فیلتر شکن ها و سایر ابزارهای تأمین دسترسی به اینترنت؛
سوم) شبکه توئیتر با حداقل ده برابر کردن ظرفیت انتشار پیام برای هر کاربر در یک ساعت و لغو برخی محدودیت های دیگر، نهایت تلاش خویش را در کمک به نشر اخبار مورد نظر، انجام عملیات روانی و تشدید فعالیت ربات های سازمان یافته (مشابه مرکز اعتدال عربستان و تروریست های آلبانی نشین) ضد ایران را اعمال نماید (دقیقاً به همان شیوه که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه وقت آمریکا در سال ۱۳۸۸ با دستور مستقیم و برای پشتیبانی از فتنه گران، مانع از خاموش شدن توئیتر شد)؛
چهارم) افزایش و آشکارسازی حمایت مقامات آمریکایی، اروپایی و سلبریتی های آنها از آشوبگران؛
پنجم) تشویق اعتصابات و پیش کشیدن مجدد بحث تحریم های به اصطلاح حقوق بشری ضد مردم ایران برای تأثیرگذاری بر اقتصاد کشور.
ششم) شبکه های فارسی زبان بیگانه بخصوص شبکه ی اشرافیت خرافه پرست انگلیسی (بی بی سی فارسی) و شبکه ی اشرافیت بَدَوی سعودی (ایران اینترنشنال) از روز نخست غائله ی آشوب ها، برنامه های عادی خویش را تغییر داده، بخش های خبری ویژه یی به بخش های ثابت خود اضافه کردند و کلّ برنامه های خبری و تحلیلی خود را بر جعل و دروغ و بزرگ نمایی برخی اتفاقات ایران و آموزش مبارزه با پلیس کشور و تولید بمب دستی و تشجیع آشوبگران به ادامه و گسترش اغتشاشات متمرکز نمودند. در این خصوص وزارت اطلاعات علاوه بر اقدامات پیش گفته در برخورد قانونی با مرتبطین این نارسانه ها، برای اعضای مجرم آن شبکه ها هم پرونده هایی تشکیل و آنها اساسا پاسخگوی اعمال مجرمانه ی خویش خواهند بود.
و) ده ها مورد حملات سایبری با ابعاد گسترده که صرفا در چارچوب جنگ های فن آورانه ی دولت های خاص (همچون ویروس استاکس نت) قابل انجام است.
ز) طبق اطلاع موثق، شیپور قشون کشی بی سابقه ی سایبری برای دامن زدن به «جنگِ تمام عیار شناختی» و ایجاد گسست ذهنی بین فضای حقیقی و دنیای وهم و خیال و مَجاز، از مبادی آمریکایی- انگلیسی و اَشرافیت بَدَوی سعودی نواخته شده است؛ تا آنجایی که اسیرانِ چشم و گوش بسته ی عالَم مجازی و برخی سلبریتی های بی هویت یا مأمور، در جهان مجازی با ایرانی مواجه می شوند که سقوط کرده یا در معرضِ سقوط نزدیک است! فرو افتادگی بدفرجام و شگفتی آور برخی سلبریتی های نام آشنا در ایام گذشته، ریشه در چنین وهمی دارد که آن قشون کشی سایبری به آنها القا کرده بود.
پیچیدگی های صحنه، هجوم عوامل رنگارنگ خصم و عناصر گروهکی و شبیخون وهم آور شناختی، اساسا احتیاج به هوشیاری هرچه تمام تر و بخصوص مراقبت هرچه بیشتر از جوان ترها دارد تا گرفتار فریب شیادان حرفه یی رسانه های سعودی- لندنی و شارلاتان های خودپرست فضای مجازی نشوند و ناخواسته و ندانسته، آب به آسیاب دشمنان خون خوار ملّت نریزند؛ و این مسئولیتِ مقدس خانواده ها و مربیان و معلمین فرهیخته، بصیر و دلسوز کشور است.
در آخر با درود بی کران به روح پرفتوح همه شهدای انقلاب اسلامی بخصوص به سید شهدای مدافع امنیتِ کشور، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که همچنان خون خواه او هستیم و به شهدای امنیت که در ایام اخیر جاودانه شدند؛ شامل شهدای مظلوم بسیج، فراجا و حزب الله مظلوم و با عرض تسلیت به خانواده های معظم شهیدان، با دعا برای سلامتی مجروحین حوادث اخیر، من جمله مجروحینِ سربازخانه ی گمنامان که همچون همیشه، در خفا وفا می کنند و در گمنامی، شهید یا زخمی می شوند. با قدردانی از امّت عظیم الشأن همیشه در صحنه که در مقابل آشوب طلبان و تروریست ها با راهپیمایی های میلیونی، مانور عزّت و اقتدار سردادند، با گرم ترین و صمیمانه ترین سپاس از دلیرمردان نیروی زمینی سپاه و فرمانده ی دلاور آن که در ایام اخیر، لانه ی دیوان و ددان را در آن سوی مرزهای کشور، درهم کوفتند و دژخیمان ضدخدا و خلق خدا را به دوزخ فرستادند؛ با تشکر از همکاری و همراهی و همدلی جامعه ی اطلاعاتی مقتدر کشور؛ با تقدیر از ایستادگی دلاورمردان فرماندهی انتظامی کشور و بسیج مستضعفین و تاکید باردیگر بر حمایت و پیمان جاودانه ی مشترک در دفاع از این خاک پاک و نظام مقدس و از امنیتِ مردم عزتمند و فهیم ایران اسلامی، اعلام می دارد که جریان توطئه ی شیاطین، آخر یافته نیست؛ همچنان که آماده باش همیشگی در سربازخانه ی گمنامان هم نه تنها آخر یافتنی نیست بلکه توطئه ی پیچیده و جنگ ترکیبی اخیر باعث آغاز فصلی جدید و خیزشی باردیگر و سازماندهی تازه در این وزارت خانه شد؛ ضد استکبار غدّار و اردوگاه سلطه و مزدوران منطقه یی و عناصر گروهکی و تروریستی که مترصد فرصتی بودند و جاهلانه، هرآنچه در چنته داشتند را به میدان آوردند که البته کارِ شکارچیانِ مترصد را هم آسان تر کردند.
جان برکفان بی ادعا و بی نام و نشان ایران اسلامی در قالب وظایف ذاتی و قانونی خود، با توجه به رسالت الهی خویش و تعهدی که در برابر شهدای به خون خفته، امام شهدا (ره)، مقام معظم فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) و مردم شریف ایران دارند، یک مرتبه دیگر عهد می بندند که با تمام توان و با سپر قرار دادن جان خود، از ایران عزیزتر از جان و ملّت معزّز و از آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی صیانت خواهند نمود و با عوامل تکفیر و تروریسم و تخریب و جنایت، هرجا که باشند و در هر زمانی به صورت قاطع و بی ملاحظه برخورد خواهند کرد. همینطور به دولت های پشتیبان این عوامل اخطار می دهند که علاوه بر اصل عمل و ضربه ی متقابل، بدانند که «ما سربازان گمنام امام منتقم (عج) هستیم».

والسلام علی مَن اتبع الهدی
روابط عمومی وزارت اطلاعات

منبع: