نایب رئیس فراکسیون انقلاب مجلس: بایکوت دیپلماسی ایران آرزوی دشمنان است

به گزارش آذر، نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ثبات اقتصادی مانع تحریک سیاسی می شود، اظهار داشت: دشمنان مشکلات معیشتی مردم را پاشنه آشیل کشور می دانند، فلذا لازم است که دیپلمات ها فعالتر و هوشیارانه تر اعلام موضع کنند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی در جمع خبرنگاران در واکنش به تلاش و تکاپوی برخی کشورها برای انزوای بین المللی ایران بیان کرد: ایران هراسی پروژه مشترک دشمنان کشورمان است، ممانعت از ترزیق دومینووار این پروژه به کشورهای اروپایی و منطقه ای باید به ماموریت ویژه وزارت خارجه بدل شود.
ایشان سپس با اشاره به تحرکات گسترده دشمنان کشور برای تشدید فشارهای بین المللی مقابل ایران، بیان کرد: متاسفانه از اوایل پاییز امسال و در پی ناآرامی های اخیر کشور بهتان سازی های کاذبی مقابل ایران دومینو وار از طرف برخی کشورها مطرح گردیده است، بنا به آمار وزارت خارجه ۴۰ کشور در حوادث اخیر کشور از ناآرامی های داخلی ایران حمایت کرده اند، آماری که اگر مورد توجه دستگاه دیپلماسی قرار نگیرد، ثمرات خوبی نخواهد داشت، بنا بر این لازم است خنثی کردن این پروژه به ماموریت ویژه وزارت خارجه بدل شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: همدستی این کشورها مقابل منافع ملی ایران یک روند کم سابقه و قابل تامل است و بدتر این که شماری از این کشورها تلاش می کنند تحت حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا، ایران را به عنوان کشوری خطرناک به دنیا معرفی کنند.
نایب رییس فراکسیون انقلاب با اعلان اینکه ایران در۴ ماه گذشته به شدت در عرصه بین المللی آماج اتهامات بی اساس قرار گرفته است، اظهار داشت: این حملات بی وقفه و برنامه ریزی شده، توسط آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و همدستان منطقه ای آنها مقابل منافع ملی ایران مدیریت می شود. آخرین تقلای آنها هم در اقدام پارلمان اروپا برای تروریست نامیدن سپاه پاسداران نمود پیدا کرد، تلاشی که البته از طرف اتحادیه اروپا مورد تایید قرار نگرفت اما نشان داد لابی ها مقابل ایران به شدت تقویت شده است.
پیرهادی با اعلان اینکه مثلث شوم صهیونیست ها، آمریکا و برخی کشورهای عربی در منطقه بیش از هر زمان دیگری مقابل منافع ملی ما فعال گردیده است، اضافه کرد: ایران هراسی و وسعت دادن به این عملیات دستورکار همیشگی این مثلث شوم بوده و پروژه مشترک آنهاست و متاسفانه سایه جنگ روسیه و اوکراین بر اقدامات مثلث ایران ستیز تاثیر گذار شده است.
نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: هرچند اروپا منافعش در همدستی با این مثلث را مرزبندی کرده است اما دیدیم که هفته گذشته پارلمان اروپا هم تحرکاتی را مقابل سپاه پاسداران انجام داد، بااینکه این اقدام از طرف اتحادیه اروپا ناکام ماند اما باتوجه به اقدامات نمایشی انجام شده مقابل ایران، لازم است وزارت خارجه هرچه زودتر ابتکار عمل به خرج دهد و مانع از نقش یافتن اروپا در مثلث ایران هراسی شود.
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش که چطور میتوان خطر انزوای ایران در جوامع بین المللی را خنثی کرد، اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران سال هاست تلاش می کنند و آرزو دارند که ایران را در عرصه بین الملل منزوی کنند یکی از موارد که بسیار مطلوب آمریکا و رژیم صهیونسیتی است، تحریم دیپلماتیک کشورمان است به این معنا که نماینده ایران خارج از کشور بایکوت شود و نتواند مذاکره ای انجام دهد یا رفت و آمد و رایزنی رسمی داشته باشد. قسمتی از وظایف مسئولان سیاست خارجی تنش زدایی است. قسمتی از این ماموریت مهم توانمندی در عرصه دیپلماسی عمومی است یعنی پاسخ دادن به هجمه سازی هایی که مقابل ایران مطرح می شود، دیپلمات های ما باید دراین زمینه هوشیارتر و فعالتر شوند و در کوتاهترین زمان ممکن بهترین موضع را بگیرند.
این عضو کمیسیون امور داخلی با اعلان اینکه برای خنثی کردن این پروژه بین المللی شکل گرفته مقابل منافع ملی مان، نیازمند ایجاد ثبات اقتصادی هستیم، اشاره کرد: متاسفانه دشمنان به مشکلات معیشتی و اقتصاد تورمی ایران به عنوان پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی نگاه می کنند و تا می توانند روی آن مانور می دهند و از سختی مردم به سود اهداف خود استفاده می نمایند و با تاکید بر مشکلات مردم و بزرگنمایی و مانور مکرر بر آن مدام در کوشش برای تحریک اجتماعی- سیاسی مردم هستند.
پیرهادی با اعلان اینکه مردم انصافا شرایط دشواری را تحمل می کنند و سامان دادن اقتصاد باید اولویت بدون چشم پوشی حاکمیت باشد، اشاره کرد: متاسفانه افزایش تورم و رشد مالیات در برنامه های اقتصادی کشور همچون لایحه بودجه سال آینده جز تحت فشار قرار دادن مردم ثمری نخواهد داشت و به نگاهی برای ابراز نارضایتی مردم بدل می شود، تلاش دولت و مجلس باید ایجاد بستری برای ثبات اقتصادی باشد آن هم بوسیله سیاست انقباضی برای دستگاهها و سازمان های اجرائی نه این که با اتخاذ برخی سیاست ها شرایط معیشتی مردم و قشر کارمندان و حقوق بگیران را دشوارتر نماییم.
ایشان سپس به نقش و اهمیت تقویت دیپلماسی در ایجاد ثبات اقتصادی اشاره نمود و اضافه کرد: مسئولان سیاست خارجی نیز باید دوشادوش تیم اقتصادی دولت در عرصه اقتصادی فعال شوند و به وظیفه ذاتی خودشان در کاهش تنش عمل کنند و مانع از تنش آفرینی در روابط بین المللی و حتی منطقه ای شوند. شرایط فعلی برای احیای برجام مساعد نیست و کشور باید به سمت سیاست تنش زدایی حرکت نماید.

منبع: