در نامه امیرعبداللهیان به گوترش پیرامون تحولات فلسطین؛ جامعه بین المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه دیگری بسیج شود

آذر: وزیر امور خارجه کشورمان در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل ضمن اشاره به ادامه جنایات صهیونیست ها در غزه، تاکید کرد که جامعه بین المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، در دومین مکاتبه رسمی از شروع جنگ غزه با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، تخریب و نابودی عامدانه زیرساخت های شهری و اداری، بیمارستان ها و مراکز آموزشی را چشم اندازی وحشتناک برای جامعه بین المللی در قرن اخیر برشمرد که با تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی و بی عملی جامعه جهانی برای توقف آن، زمینه ساز وقوع یک نسل کشی خواهد بود.
وزیر امور خارجه کشورمان در این نامه تاکید کرد که جامعه بین المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.
امیرعبداللهیان، اقدامات رژیم صهیونیستی در جریان حملات اخیر به نوار غزه را به عنوان «جنایت جنگی» توصیف کرد و با ذکر این که رژیم تا حالا متجاوز از ۳۰ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده یا موضوع آن بوده است، توجه دبیرکل سازمان ملل متحد را به تعدادی از موارد بارز نقض فاحش اصول و قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشردوستانه بین المللی طی ۷۵ سال اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین جلب کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان از آنتونیو گوترش خواست تا ضمن محکومیت اقدامات ناقض حقوق بین الملل رژیم صهیونیستی، تدابیر لازم برای خاتمه فوری و بدون قید و شرط تجاوز، رفع محاصره غزه و دسترسی آزاد مردم به کمک های بشردوستانه بین المللی را اتخاذ نماید.

منبع: