سازمان بسیج اساتید کشور در بیانیه ای: گروه ۷ پاسخگوی جنایت های رژیم غاصب باشد

به گزارش آذر، سازمان بسیج اساتید کشور در اطلاعیه ای اعلام نمود: کشورهای گروه 7 که حامی بی چون و چرای رژیم صهیونیستی هستند، بجای تهمت به ایران پاسخگوی جنایت های این رژیم کودک کش در فلسطین باشند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سازمان بسیج اساتید کشور در اطلاعیه ای به مناسبت روز جهانی علم برای صلح و توسعه اشاره کرد: کشورهای گروه ۷ که به وجود آورنده و حامی بی چون و چرای رژیم جعلی صهیونیستی هستند، بجای تهمت به ایران و بیاینه خوانی های بی حاصل، پاسخگوی جنایت های این رژیم کودک کش در فلسطین باشند.
بر اساس این گزارش، متن این بیانیه به شرح زیراست:
بسمه تعالی
دهم نوامبر برابر با ۱۹ آبان ماه تحت عنوان «روز جهانی علم برای صلح و توسعه» نامگذاری شده است تا با برجسته سازی اهمیت صلح برای بشر و لزوم بکارگیری علم و دستاوردهای علمی در مسیری خلاف صلح جهانی را گوشزد نماید. این در حالیست که اینروزها استکبار جهانی، صهیونیزم بین الملل و لیبرال دمکراسی غرب نمایشی هولناک از وحشیانه ترین نوع استفاده پیشرفت های آمریکا و اروپا در حوزه نظامی را در کشتار بی رحمانه زنان و کودکان غزه به اجرا گذاشته اند.
به لحاظ نظری کارکرد علم، پرداختن به چالش های جهانی از تغییرات اقلیمی و بحران های بهداشت عمومی تا امنیت غذایی و نوآوری های فن آورانه می باشد و روز جهانی علم با اهداف هفده گانه تلاشی است تا ضمن ارائه یک طرح کلی برای دستیابی جوامع بشری به آینده بهتر، دانش های بروز و تکنولوژی های جدید را در امتداد تامین نیازهای انسانی من جمله آموزش باکیفیت، انرژی های تجدیدپذیر، عدالت توزیعی، توسعه صلح آمیز، سلول های بنیادین، علوم ارتباطات، نانو و فیزیک هسته ای و… قرار دهد.
اما واقعیت های میدانی در میانه اروپا، در سرزمین های اشغالی، قدس شریف، غزه مقاوم، مقابل مردمی مظلوم و ستمدیده بیان کننده فاصله میان حقایق و نام گذاری هاست. نسل کشی، کشتار بی رحمانه کودکان و زنان، قتل و خونریزی، بمب های فسفری، سلاح های نامتعارف، تحریم آب و غذا، موشک باران بیمارستان و پناهگاه ها همه اینها واقعیت هایی هستند که نشان می دهد:
چگونه یک سازمان بی ملل، یک شورا ضد امنیت و حقوق مقابل بشر باشد؟
چطور می شود در کنار جنایت و خیانت ایستاد و به آن همه کمک کرد؟
نام گذاری روزها و مناسبت تا چه اندازه پوشالی و فریبکارانه است؟
چهره واقعی دمکراسی غربی، کمک های انسان دوستانه، نهادهای بین المللی چیست؟
واژه های وابستگی، ذلت پذیری، قدرت طلبی، دنیاگرایی، سکوت، انفعال به چه معنا و مفهومی است؟
بشر، امنیت، حقوق، زن، زندگی، آزادی، انسانیت، افکار عمومی، دوستی و… در فرهنگ غربی چه مفهومی دارند؟
«روز جهانی علم برای صلح و توسعه» هم اگر فرصتی برای فکر کردن و پاسخ به اینگونه پرسش ها نباشد، روزی برای فریاد کشیدن مقابل ظلم و تجاوز نشود، به حرکتی از طرف دانشمندان و پژوهشگران سرتاسر جهان تبدیل نشود، یکی از همین روزهاست.
لذا سازمان بسیج اساتید همه وجدان های بیدار، صاحبان علم و اصحاب قلم، دانشمندان و مجاهدان سنگر دانش را برای نقش آفرینی مقابل این همه ظلم و جنایت فرا خوانده تا موارد ذیل را با قید فوریت و قاطعیت خواهان گردند:
۱) روز جهانی علم برای صلح و توسعه، می بایست مانع استمرار آپارتاید علمی و جنگ اقتصادی در جهان در امتداد ساخت تجهیزات مورد نیاز کشورها برای چرخاندن چرخ اقتصاد و تولید مواد پیشرفته همچون داروهای نایاب و کم یاب برای درمان بیماران محتاج، گردد. پس از کلیه دوستداران علم و صلح انتظار می رود جهت مقابله با آپارتاید علمی، تحریم های ظالمانه مقابل کشور عزیزمان ایران و خیلی از کشورها و ملت ها تلاش نموده و اجازه ندهند تا علم و دانش به ابزاری برای دستیابی اهداف شوم استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل مبدل گردد.
۲) ضمن محکومیت حملات مستمر با بهره گیری از سلاح های نامتعارف رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی، از تمامی نهادها و مجامع بین المللی می خواهیم تا هر چه سریع تر به روند کودک کشی و نسل کشی در غزه خاتمه داده و از ادامه قتل عام زنان و کودکان و یک فاجعه انسانی هولناک جلوگیری به عمل آورند.
۳) از تمامی دولت ها و ملت های جهان خصوصاً امت اسلامی درخواست می نماییم تا در ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم مظلوم غزه خصوصاً دارو، غذا، آب، پوشاک بطور عاجل مبادرت به عمل آمده و ممانعت اشغالگران از رسیدن سوخت مورد نیاز بیمارستان ها و نیازهای درمانی و پزشکی را به عنوان خط قرمز اعلام نمایند.
۴) از کلیه کشورها خاصه دولت های اسلامی می خواهیم تا با تحریم تجاری و اقتصادی رژیم اشغالگر صهیونیستی نسبت به هر گونه صادرات و واردات کالاهای وابسته به این رژیم جانی و شرکت های وابسته به آن خوداری کنند.
۵) از تمامی وجدان های بشری و نهادهای مردمی انتظار داریم تا برای محاکمه دولت خونخوار نتانیاهو و حامیان غربی اش همچون رییس جمهور آمریکا به سبب ارتکاب جنایت جنگی و نقض همه قوانین و هنجارهای حقوق بین الملل و حقوق بشری در یکی از محاکم بین المللی مبادرت به تنظیم شکوائیه های حقوقی اقدام نمایند.
۶) کشورهای گروه ۷ که به وجود آورنده و حامی بی چون و چرای رژیم جعلی صهیونیستی هستند، بجای تهمت به ایران و بیاینه خوانی های بی حاصل، پاسخگوی جنایت های این رژیم کودک کش در فلسطین باشند و بیش از این با چشم بستن بر وحشی گری های این رژیم غاصب، خودشان را در مقابل ملت های خود و جهان کوچک نکنند. با متهم کردن ایران که همیشه حامی مظلومان بوده است نمی توانید راهبرد همیشگی خود یعنی عوض کردن جای جلاد و شهید را به عاقبت برسانید.

منبع: