حجت الاسلام حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه تهران: دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند

به گزارش آذر، امام جمعه موقت تهران با اشاره به این که جاهلیت مدرن غربی امروز هویت زنان را زنده به گور می کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی بزرگ ترین خدمت برای احیای هویت زن معاصر ایرانی انجام داد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی، خطاب به نمازگزاران، اظهار نمود: ماه جمادی الثانی سراسر آکنده از یاد حضرت فاطمه زهرا (س) است از فاطمیه شهادت، عازم فاطمیه ولادت هستیم، بیستم ماه جمادی الثانی ولادت ایشان است، این ماه تجلی کوثر محمدی (ص) است و طلوع زهره عرش الهی در این عالم در ظلمات زمین که با طلوع نور وجود ایشان از خاک تا افلاک را روشن کرد و از کهکشان وجود پربرکت ایشان ستاره های عصمت ظهور و طلوع کردند و زندگی انسان ها را روشن کردند، امروز هم خورشید عالم تاب، ذخیره محمدی، علوی و فاطمی از پس ابر غیبت می درخشد و امیدواریم با ظهور آن حضرت زمین آکنده از نور جمال حضرت مهدی موعود (ع) شود.
حاج علی اکبری با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) به محضر رهبر انقلاب و عموم مردم افزود: درخشش یاد حضرت زهرا (س) بر دل های مؤمنان چه بمناسبت شهادت و چه بمناسبت ولادت هم پاک کننده و هم امیدبخش است و هم بصیرت آفرین است، حقیقتاً نعمت بسیار بسیار بزرگی است، یادآور رسالت های بزرگ است. این فرصت را مخصوصاً فرصت فاطمیه ولادت را، جامعه ارادتمندان آن حضرت ما باید مغتنم بشمارند. این فرصت را خیلی باید قدر بدانیم.
وی اضافه کرد: ذیل این میلاد مسعود، تولد سلاله حضرت زهرای مرضیه (س)، احیاگر فرهنگ نبوی و علوی و فاطمی یعنی امام راحل عظیم الشأن و مؤسس جمهوری اسلامی حضرت روح الله الموسوی الخمینی واقع شده است و تقارن خجسته ای است. به حمدالله اهالی زمان ما به واسطه این نور فاطمی، به جلوه ای از کوثر بی کران محمدی یعنی انقلاب کبیر اسلامی منور شدند. ملت بزرگ ما با انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی از معرفت و محبت و ولایت فاطمی شد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری ضمن اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، اظهار داشت: ما با انقلاب اسلامی زندگی جدیدی را در سایه سار حضرت مادر سلام الله علیها آغاز کردیم و به همین مناسبت نگاه ها متوجه یک مبحث بسیار حیاتی، جدی و سرنوشت ساز در همه زمان ها شد و آن مبحث زن است که وقتی نامش برده می شود، خانواده، مادر و همسر به یاد می آید و چه حلاوتی در این واژه ها است.
وی اضافه کرد: هویت، تربیت، محبت، ایثار، وفا، معنویت، حیا، عفاف، مجاهدت و وفاداری همه مفاهیم بلندی است که پیرامون شخصیت زن شکل می گیرد.
ذات فمینیست چیزی جز مردسالاری نیست
حجت الاسلام حاج علی اکبری اضافه کرد: جاهلیت مدرن غربی امروز هویت زنان را زنده به گور می کند، گاهی با پرچم فمینیست و بر حسب ظاهر پیگیری حقوق بانوان را مطرح می کنند در حالیکه ذات فمینیست چیزی جز مردسالاری نیست و سفارش به زنان برای عبور از هویت خلقتی خودشان است. همینطور در نگاه لیبرالیستی به زنان در جریان سرمایه داری با برجسته سازی خصوصیت جنسیتی زنان، برده داری و استثمار نوینی را شکل دادند که از زن یک موجود درجه ۲ می سازد، نگاهی که یا او را برای به دست آوردن ثروت یا طعمه ای برای لذت جویی و کام جویی می داند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: بدین سان آن سلول اصلی حیات بشری یعنی خانواده در معرض فساد، بیماری و خطر قرار می گیرد و با برداشتن حیا و عفت در محیط زیست بانوان، عملاً جنگ ضد خانواده را آغاز کردند و چه به روز بشریت آوردند؛ این لیست طولانی جنایت جاهلیت مدرن غربی ضد زنان یعنی ضد کل بشریت است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در پرتو معارف فاطمی و هدایت فاطمی با تاکید بر میراث وحیانی و بهره برداری از درسهای معلم اول انقلاب اسلامی یعنی امام راحل بزرگترین خدمت را در احیای هویت زن معاصر ایرانی و بعد هم زنان جهان انجام داد. در این نگاه، زن هویت اساسی و خلقیاتش کاملا صیانت می شود. هویت زنانه او به رسمیت شناخته می شود، یعنی نقش مادری و همسری اصالت پیدا می کند و پیش از این ها نقش دختری اصالت پیدا می کند.
کاهش حیا و عفت در جامعه، هدف آمریکایی و صهیونیستی بود
امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به این که فتنه سال گذشته، ترویج بی حیایی و بی عفتی در سرزمین ما بود، اظهار داشت: کاهش حیا و عفت در جامعه، هدف آمریکایی و صهیونیستی بود که پشت سر گذاشتیم. کسانی که حجاب خویش را برداشتند، باید آگاه سازی شوند. به قول حاج قاسم این ها فرزندان ما هستند و باید اینها را بیدار و راهنمایی کرد.
حاج علی اکبری اضافه کرد: اما جمع دیگری که اجیر شده دشمن هستند، به دنبال به بازی گرفتن زن ایرانی و مسلمان هستند و می خواهند ولنگاری را در جامعه نرمال سازی کنند، این جمعیت خودفروخته، ضد مردم و آلت دست دشمنان هستند. با استفاده از ضعف ما در حوزه های تربیتی و کوتاهی ما در مقابل سرشاخه های آمریکایی و صهیونیستی، مشغول جولان دادن هستند و از دستگاههای قضایی و امنیتی می خواهیم با مجازات آنها به خواسته مؤمنان پاسخ دهند.
وی همینطور ضمن اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: سال جاری سالروز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) مقارن شده است. مناسب می باشد که در این مناسبت، ملی ترین و امتی ترن شخصیت، یک قرائت و درک متفاوتی از مکتب حاج قاسم به دست آوریم که آن مکتب تربیتی است. یادی نماییم از مادر حاج قاسم و مادر و پدر همه مجاهدان که این شجره های طیبه را پیش روی بشریت قرار دادند.
از عاملان شهادت سید رضی موسوی انتقام سختی می گیریم
حاج علی اکبری ضمن اشاره به تشییع پیکر شهید «سید رضی موسوی» در روز گذشته در تهران، اظهار داشت: روز گذشته تهران شاهد حضور مملو از بصیرت مردمی با وفا، مؤمن و قدرشناس در استقبال از شهیدی دیگر بودیم که او همراه سردار دل ها برای پشتیبانی از محور مقاومت بود و صهیونیست ها او را بهتر از ما می شناختند. دشمنان با موشک به منزل او حمله کرده، او را به شهادت رسانده و ارباً اربا کردند؛ لعنت بر شما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید. ملت ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: رهبری، انتخابات را انواری می دادند که هم حق الهی و هم حق الناس و بهترین روش برای تجلی مردم در اداره جامعه است. انتخابات دارای اهمیت بسیار زیادی است که راه پیشگیری از دیکتاتوری و هرج و مرج است. در این دیدگاه راهبردی است که منافع مردم صیانت می شود.
انتخابات منجر به استقلال ملت می شود
وی ضمن اشاره به ۴ راهبرد رهبری در خصوص مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت در انتخابات، اظهار نمود: حرکت ملت ایران به سمت قله ها ادامه دارد. این دفعه هم آماده می شویم تا هدیه بزرگ انقلاب اسلامی را در آغوش بگیریم. انتخابات هدیه خدا برای استقلال ملت به مردم ایران است.
حاج علی اکبری، مجلس خبرگان رهبری را دارای جایگاه و عظمت به اندازه جایگاه رهبری عظیم و خطیر دانست و خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی هم وظیفه ریل گذاری برای کشور را به عهده دارد. این دو انتخابات مهم در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می گردد و در شرایطیست که منطقه حساس و جهان در تب و تاب تحولات بزرگ است. بنابراین شرایط برای برگزاری انتخابات اهمیت بیشتری دارد و باید همه کسانی که در محیط اجتماعی تأثیرگذار هستند، کار کنند.
حجت الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: در جریان فتنه آمریکایی صهیونیستی سال ۱۳۸۸ آن چه رخ داد در واقع دشمنیِ دشمنان ملت ایران با انتخابات بود، دشمنان ما همیشه «نه به انتخابات» و «تحریم انتخابات» را در دستورکار قرار دادند و اگر هم موفق نشوند، بعد از انتخابات، زیر سوال بردن نتایج آنرا پیگیری می کنند؛ همان کاری که در جریان فتنه سال ۱۳۸۸ انجام شد، پس از انتخابات بزرگ و آبرویی که برای ملت ایران فراهم گردید، خطرناک ترین فتنه پس از انقلاب به دست نفوذی ها و عناصر ساده لوح رخ داد و ملت ایران را به تعبیری به لبه پرتگاه برد و انقلاب را در شرایط بسیار خطرناکی قرار داد.
وی اظهار نمود: سران فتنه با ادعای دروغین تقلب و نپذیرفتن نتایج انتخابات، ظلم بزرگی به ملت ایران کردند و حق الناس را زیر پا گذاشتند، دشمن را شاد کردند و راه را برای اجرای نقشه شوم دشمنان یعنی ایجاد دیکتاتوری و هرج و مرج در جامعه باز کردند و آبروی ملت را به تاراج بردند، عزت ملی را به بازی گرفتند و خساراتی وارد کردند که حقیقتاً قابل جبران نیست، ماجرای این فتنه خطرناک هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.
مردم در حماسه ۹ دی فتنه گران را ناکام گذاشتند
خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اضافه کرد: اما تدابیر و صبر راهبردی رهبر عزیزمان و بصیرت ملت ایران که هر دو لطف خداوند و عنایت حضرت زهرا (س) بود، انقلاب و ملت ایران را از فتنه خطرناکی نجات داد و در نهم دیماه حضور تمام کننده ملت رخ داد که آتش فتنه را خاموش کرد و فتنه گران و فتنه سازان را ناکام گذاشت.
وی همینطور به استمرار مقاومت فلسطینیان در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی اشاره نمود و اظهار داشت: صهیونیست های تبهکار در خلق جنایت ها بی نظیر عمل کردند و همچنان جنایت ها ادامه دارد و مردم مقاوم فلسطین و مظلومان غزه و کرانه باختری مقاومت بی نظیری از خود به جای گذاشتند؛ ملت مقاومی که انتقام ۷۵ سال جنایت را از دشمنان تبهکار می گیرند.

منبع: