در مکالمه تلفنی روسای جمهور ایران و پاکستان؛ رییسی: قدرت های سلطه گر بدنبال شکاف بین ایران و پاکستان هستند

به گزارش آذر، رئیس جمهور ضمن تجلیل از غیرت جوانان امت اسلامی در دفع فتنه های مختلف، اشاره کرد: گسترش روابط ایران و پاکستان خوشایند قدرت های سلطه گر نیست و آنها بدنبال شکاف بین ایران و پاکستان هستند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور و «آصف علی زرداری» رؤسای جمهور ایران و پاکستان، شامگاه پنج شنبه با یکدیگر گفتگوی تلفنی داشتند.
رئیسی با تبریک عید سعید فطر به دولت و ملت پاکستان و نیز انتخاب مجدد آقای زرداری به ریاست جمهوری پاکستان، روابط فیمابین را عمیق، تاریخی و متکی بر اشتراکات ناگسستنی فراوان در عرصه های دینی، اعتقادی، فرهنگی و همسایگی دانست و ابراز امیدواری کرد در دوره ی جدید روابط دوجانبه در امتداد تامین منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.
رئیس جمهور ظرفیتهای متقابل در دو کشور برای بسط تعاملات را متنوع و فراوان توصیف و اشاره کرد: ایران و پاکستان زمینه های بسیار خوبی برای بسط همکاری ها در عرصه های فرهنگی، تجاری و انرژی دارند و جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که در راه بالفعل کردن این ظرفیت ها، قدمهای عملی برداشته شود.
رئیسی ضمن تجلیل از ایمان و غیرت جوانان امت اسلامی در دفع فتنه های مختلف همچون فتنه داعش، اشاره کرد: گسترش روابط دو کشور خوشایند قدرت های سلطه گر نیست و آنها با فتنه انگیزی بدنبال شکاف بین دو ملت و دو کشور اسلامی هستند، اما باید با تقویت همکاری ها در مبارزه مشترک با تروریسم، مانع تحقق خواست دشمنان و ارتقای دوستی میان تهران و اسلام آباد شویم.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش ادامه جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه را غمی سنگین برای کشورهای اسلامی و همه آزادگان جهان دانست و بر ضرورت تلاش مشترک کشورهای آزادی خواه و مستقل برای اعمال فشار مؤثر بمنظور توقف جنایات این رژیم کودک کش تاکید نمود.
«آصف علی زرداری» نیز در این مکالمه تلفنی ضمن تبریک متقابل عید سعید فطر به دولت و ملت ایران و محکوم کردن حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، از اشتیاق فراوان خود و کشورش برای گسترش روابط با کشورمان گفت و اضافه کرد: تشابهات گسترده فرهنگی و تمدنی میان دو کشور زمینه مناسبی برای توسعه روابط فرهنگی، تجاری، اقتصادی و تبادل ظرفیتهای متنوع و گوناگون میان دو طرف است.
رئیس جمهور پاکستان همین طور با تأیید نظر دکتر رئیسی درباره ی فتنه انگیزی دشمنان دو ملت ایران و پاکستان برای تشدید فضای امنیتی منطقه، بر تقویت روابط و همکاریهای امنیتی برای مبارزه با تروریسم و جلوگیری از لطمه رساندن این مسئله به روابط دوستانه فیمابین تاکید نمود.
زرداری بر ضرورت تلاش کشورهای مسلمان و مستقل برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای توقف جنایات این رژیم مقابل مردم مظلوم غزه نیز تاکید نمود.
وی با اشاره به دعوت رسمی دولت پاکستان از دکتر رئیسی برای سفر به این کشور، از انجام این سفر در ایام آتی ابراز خرسندی کرد.

منبع: