در تماس تلفنی با سفیر ایران در پاریس؛ باقری جویای وضعیت شهروند ایرانی بازداشت شده در فرانسه شد

آذر: سرپرست وزارت امور خارجه در تماس تلفنی با سفیر ایران در پاریس، آخرین وضعیت بشیر بی آزار، شهروند ایرانی بازداشت شده توسط پلیس فرانسه را مورد پیگیری قرار داد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با محمد امین نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس، آخرین وضعیت آقای بشیر بی آزار، شهروند ایرانی بازداشت شده توسط پلیس فرانسه را مورد پیگیری قرار داد.
باقری در این گفتگوی تلفنی بعد از شنیدن گزارش سفیر کشورمان درباب آخرین وضعیت این شهروند ایرانی و نیز وضعیت خانواده او، از تلاش ها و پیگیری های سفارت کشورمان در پاریس تشکر کرد و در ادامه سفارش های لازم برای اهتمام ویژه به حقوق شهروندان ایرانی در فرانسه را ارائه نمود.
باقری بر اهمیت ادامه پیگیری همه جانبه سفارت کشورمان از مراجع ذیربط دولت فرانسه و ارائه حمایت حقوقی و کنسولی لازم بمنظور آزادی هر چه سریع تر این شهروند و بازگشت وی به کانون خانواده اش تاکید نمود.
سرپرست وزارت امور خارجه پشتیبانی از حقوق شهروندان ایرانی خارج از کشور را از وظایف ذاتی و دارای اولویت دستگاه دیپلماسی دانست و اظهار داشت: وزارت امور خارجه در انجام حمایت های کنسولی، حقوقی و سیاسی از شهروندان ایرانی در هر جای جهان که نیازمند چنین حمایت هایی باشند، دریغ نخواهد کرد.

منبع: