سرلشکر باقری: جهاد سازندگی بذر انقلاب را در دل محرومان کاشت

آذر: آذر: رییس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی سالروز تأسیس جهاد سازندگی را گرامی داشت.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی سالروز تأسیس جهاد سازندگی را تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
۲۷ خردادماه، سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص تأسیس «جهاد سازندگی» را که یادآور مجاهدت های «سنگرسازان بی سنگر» در سالهای افتخارآمیز دفاع مقدس است به پیشکسوتان و یکایک جهادگران جهاد سازندگی تبریک و تهنیت می گویم.
حافظه تاریخی ملت ایران خصوصاً اقشار محروم گواهی می دهد نهاد مقدس جهاد سازندگی با جوشش از بطن انقلاب اسلامی از همان روزهای اولین استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پای به عرصه های خدمت و پاسخ به نیازهای آنی و حیاتی مردم خصوصاً در مناطق دورافتاده گذاشت و بسترها و بنیان های رشد و سازندگی روستاها و زندگی توأم با عزت، رفاه و آرامش آنان را که از تحقیر و عقب ماندگی دوران ستم شاهی رنج می بردند، فراهم آورد.
جهادگران گم نام و بی نشان با خدمت بی منت خود در میدان های محرومیت زدایی و بهبود وضع زندگی روستاها و مناطق عشایری با توسعه کشاورزی، دام داری و صنایع روستایی به تدریج ابعاد گسترده ویرانی ها و محرومیت های بر جای مانده از دوران حاکمیت رژیم پهلوی را جبران کرد و با جلب رضایتمندی آنان لبخند را بر سیمای روستاییان عزیز نشاند.
جهاد سازندگی با همت جهادی و انقلابی خالصانه و صادقانه خود بذر انقلاب را در دل محروم ترین و مستضعف ترین قشر جامعه یعنی روستاییان عزیز کاشت و باور امام عظیم الشأن راحل به توانایی ملت برای دستیابی به خودکفایی و درنوردیدن پله های پیشرفت و ترقی را به حقیقت بزرگ و انکارناپذیر عصر تبدیل کرد.
یاد و نام حماسه سازی های ماندگار و افتخارآمیز تاریخی و الهام بخش شهیدان جهاد سازندگی را گرامی می داریم و از خدای قادر متعال برای آحاد پیشکسوتان و یادگاران این نهاد مقدس و مبارک صحت، سلامتی، عزت، سربلندی و توفیق ادامه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فریضه جهاد و خدمت رسانی در «میدان سازندگی، آبادانی و پیشرفت کشور» را مسئلت می جویم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری
خردادماه ۱۴۰۳

منبع: