نجفی در صحن مجلس: مجلس یازدهم در راه برجام سنگ اندازی نکرد

به گزارش آذر، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اظهار داشت: مجلس یازدهم در راه برجام سنگ اندازی نکرد، بلکه با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها دست تیم مذاکره کننده را برای احیای برجام پر کرد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، ابراهیم نجفی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، عنوان کرد: برخی از طرفداران کاندیداهای انتخاباتی مدعی شدند که توسط مجلس یازدهم در احیای برجام با تصویب قانون اقدام راهبردی سنگ اندازی کردند، در صورتی که مجلس یازدهم در شرایطی این قانون را به تصویب رسانده بود که ترامپ پس از خروج یکطرفه از برجام شرط ازسرگیری مذاکرات را مذاکره بر سر مسائل موشکی مطرح می کرد.
وی بیان نمود: مجلس یازدهم در راه احیای برجام سنگ اندازی نکرد بلکه با قانون اقدام راهبردی ابزار چانه زنی در دست تیم مذاکره کننده قرار داد تا با دست پر در مقابل غربی ها بایستد.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: قانون اقدام راهبردی، کشور را از سرگردانی نجات داد و با پایان دادن به اجرای یکطرفه برجام دست تیم مذاکره کننده را برای احیای برجام پر کرد.
نجفی عنوان کرد: با اجرای این قانون غنی سازی با ماشین های پیشرفته سانتریفیوژ پیشی گرفت و دوربین های نظارتی فراپادمانی کنار گذاشته شد تا دبیرکل آژانس را مجبور به مذاکره کند. با تصویب این قانون، کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان آغاز به کار کرد.
 

منبع: