قاضی زاده در گزارش آذر: اصلاح طلبان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

به گزارش آذر عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: غربگرایان و اصلاح طلبان درجریان مذاكره دستاوردی نداشتند بنابراین تلاش دارند عدم وقوع جنگ را بعنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و جایگاه خود در قدرت را حفظ كنند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تلاش اصلاح طلبان و غرب گرایان در خصوص القای مذاكره مجدد با آمریكا به دولتمردان اظهار داشت: غرب گرایان پیشنهاد مذاكره با آمریكایی ها را مطرح می كنند اما سوال ما این است كه مگر شش سال قبل با آمریكا مذاكره نكردیم، نتیجه چه بود؟ آمریكایی ها در دوره اوباما بیان نمودند كه ما می خواهیم دست از دشمنی تاریخی برداریم و وزیر امور خارجه آمریكا به نحوی از كودتا در زمان مصدق عذرخواهی نمود.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در مورد علل خروج آمریكا از برجام اظهار داشت: خوی استكباری، نفاق در رفتار، تقاضا برای تسلط بر جهان از علل و عوامل خروج آمریكا از برجام بود اما برجام قاعده راهبردی و دست اندازی بود كه آمریكا در دامن ایران انداخت تا باب مذاكره را باز نگه دارد و به بهانه برجام مذاكره با ایران را ادامه دهد.
رئیس فراكسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریكا افزود: شرایط بگونه ای از نظر سیاسی برای آمریكا فراهم بود كه رئیس جمهور ایران اعلام كرد، برجام مقدمه ای برای برجام های بعدی است و در واقع برای برجام های بعدی چراغ سبز به آمریكا نشان داد. حتی دولت ایران خویش را آماده می كرد كه در سطح رئیس جمهور با آمریكا مذاكره كند، با این شرایط باید تحلیل كرد چرا آمریكا زیر میز مذاكرات زد؟
عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح كرد: در واقع آمریكا تحت عنوان برجام، قراردادی را نوشت كه منافع آن نصیب اروپایی ها شد و هیچ منفعت اقتصادی شامل حال آمریكایی ها نشد چونكه آمریكا تحریم های اولیه را حفظ نموده بود.
برجام قراردادی بود كه منافع اقتصادی آن برای اروپا بود و سر آمریكا بی كلاه مانده بود
وی اضافه كرد: آمریكا طی ده سال قبل ایران را شدیداً تحت فشار قرار داد و در مقابل شركت های مختلف اروپایی از اقتصاد ایران منفعت بردند. در برجام نیز، آمریكا علناً مشاهده كرد كه همیشه منافع اقتصادی ایران شامل حال اروپایی ها می شود البته مقصر اصلی این مورد خود آمریكایی ها بودند كه با لجاجت و خوی استكباری تحریم های اولیه را حفظ نموده بودند. ایرانیان به جای رنو و پژو حاضر بودند با جنرال موتور كار كنند و یا شركت های نفتی آمریكایی وارد میادین نفتی ایران شود.
قاضی زاده هاشمی تصریح كرد: ترامپ فردی كاسب كار است و همه چیز را با دلار حساب می كند. آمریكایی ها قراردادی بستند كه منافع آن شامل حال اروپایی ها می شود. در واقع در برجام، آمریكا به لحاظ اقتصادی هزینه داد و اروپا منفعت برد.
نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: آمریكا برای خروج از برجام از عربستان میلیاردها دلار پول گرفت و پشتیبانی لابی رژیم صهیونیستی را به دست آورد اما زیر قراردادی می زد كه دستاورد سیاسی و استراتژیك برای آنها داشته و توانسته ایران را در فضای نرمالیزاسیون وارد كند اما نتوانست تسلط اقتصادی بر ایران داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: آمریكایی ها به دنبال سلطه اقتصادی بر ایران هستند در این صورت می توانند در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، سایر حوزه ها ایران را مدیریت كنند. آمریكا تاوان اشتباه خود در حفظ تحریم های اولیه را می دهد و تا زمانی كه این سد را نشكند نمی تواند روابط اقتصادی با ایران داشته باشد.
منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است
رئیس فراكسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریكا خاطرنشان كرد: رفتار ترامپ در عرضه شماره تلفن، رفتاری مستكبرانه است. ما به دنبال منفعتی در آمریكا نیستیم كه با این كشور تماس بگیریم، منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است. آمریكا دقیقاً نمی داند چه چیزی می خواهد و چگونه باید آنرا به دست آورد.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: آمریكا اعلام نموده من به دنبال جنگ نیستم و می خواهم از نیروی نظامی بعنوان پشتیبانی دیپلماسی و قرار گرفتن ایران پای میز مذاكره استفاده كنم اما غرب گرایان داخلی در افكار عمومی این طور تبلیغ می كنند كه آمریكا به دنبال جنگ است.
غرب گرایان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان كرد: غرب گرایان و اصلاح طلبان كه در داخل كشور به دنبال ایجاد دوگانه جنگ و صلح هستند، در جریان مذاكره دستاوردی نداشتند بنابراین تلاش دارند صلح یا عدم وقوع جنگ را بعنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و اینگونه جایگاه خود در قدرت را حفظ كنند. صلح در واقع دستاورد انقلاب اسلامی به پشتوانه شهدا، نیروهای مسلح و دستاوردهای دفاعی به دست آمده است اما غرب گرایان تلاش دارند آنرا بعنوان دستاورد خود در انتخابات به مردم بفروشند و خویش را در محور جامعه قرار دهند. عضو شورای مركزی فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان كرد: هیچكس اجازه نخواهد داد از منافع ملت ایران آسیب ببیند و هیچكس از آرمان های انقلاب و امام دست نخواهد كشید. این ملت آماده مبارزه و دفاع از خود است. سرلشكر سلامی در مجلس اعلام نمودند ما دنبال جنگ نیستیم اما از جنگ هم نمی ترسیم چونكه شهادت طلبی ملت ایران به معنای جنگ طلبی نیست. قاضی زاده هاشمی تصریح كرد: ملت ایران هیچ گاه در طول تاریخ آغازكننده جنگ نبوده است. ملت ایران دارای قدرت استراتژیك است، آمریكا در سطحی نیست كه جنگ را به ما تحمیل كند و ایران به دنبال جنگ نیست اما آمادگی لازم را داریم كه اگر جنگی صورت گرفت نه تنها دفاع بلكه دشمن را شكست دهیم و منافع آمریكا را در كل جهان نابود خواهیم كرد.باب مذاكره ای كه منجر به تسلیم شود بسته است
عضو هیأت رئیسه مجلس با تاكید بر اینكه باب مذاكره ای كه منجر به تسلیم شود بسته است اظهار داشت: باب مذاكره با افراد بدعهدی كه تمام تعهدات بین المللی خویش را زیر پا گذاشته اند، بسته است. با این رفتارها كسی حاضر به مذاكره با آمریكا نیست برای مذاكره با ایران ابتدا باید دولت آمریكا به برجام بازگردد و تعهدات بین المللی خویش را اجرایی كند. بعد می تواند ادعای یك گفتگوی جدید كند.
وی اضافه كرد: آمریكا دو بمب اتم در جهان منفجر كرده است اما ۵۰ سال است كه با تهدید حمله اتمی خیلی از كشورها را وادار به تسلیم كرده است. غربگرایان هم چنین كاری می كنند، با استفاده از تجربه جنگ تحمیلی و القای ترس از جنگ همیشه مانع از رشد و ترقی كشور شده اند.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: غرب گرایان با قرار دادن افراد نالایق در پُست های مدیریتی و عدم توجه به نیروهای داخلی این مشكلات را برای ملت ایران ایجاد كردند.
رئیس فراكسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریكا خاطرنشان كرد: آمریكایی ها در موقعیتی نیستند كه حمله موشكی به ایران داشته باشند. در بیان این موضوعات افراد تندرویی مانند بولتون احتیاط می كنند و نام جنگ را نمی برند. آمریكا مثل بچه زورگو و پررو است كه با پشتوانه ناو لینكن به دنبال قرار دادن ایران پشت میز مذاكرات است اما ملت ایران به این روش پشت میز مذاكرات نمی رود. كسی كه می خواهد با ما مذاكره كند باید به تعهدات قبلی خود عمل كند.
آمریكایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران هستند
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: غرب گرایان با تبلیغ جنگ، آدم های ناتوان خویش را روی كار آورده و مشكلات اقتصادی كه ناشی از مدیریت آنهاست را پوشش دادند چون توانایی برای اصلاح امور ندارند. امنیتی كه زاییده رفتار آنها نیست را می فروشند. این امنیت با مجاهدت شهیدان به دست آمده است كه دولت به دنبال فروش این امنیت بعنوان دستاورد خود است. عضو شورای مركزی فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: ملت ایران ملتی منسجم است و آرزوهایی بزرگ و اراده قوی برای دستیابی به اهداف خود دارد. شاید امروز مردم از شرایط اقتصادی ناراضی باشند اما انسجام كاملی بین ملت ایران وجود دارد. ملت ایران خواهان تسلیم نیستند و هرگونه رفتاری كه منجر به تسلیم شود را محكوم می كنند. وی افزود: تاریخ آمریكا نشان داده كه نتوانسته اند در مقابل ملت های مقاوم پیروز شوند. اگر ملت ها مقاومت كرده و محوریت شجاعی داشته باشند فشارهای آمریكایی ها بی نتیجه خواهد ماند، تجربه ویتنام و كره این مورد را ثابت می كند. آمریكایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران و محوریت كشور هستند تا به اهداف خود دست یابند.