آیت الله آملی لاریجانی: راه مقابله با دشمن، استقامت است، چهل سال ایستادگی كردیم

آذر: رئیس مجمع تشخیص اظهار داشت: ملت بصیر ما، بهتر از هر كسی می دانند كه راه مقابله با دشمن استقامت است. چهل سال است كه در انقلاب درمقابل این دشمن غدار ایستادگی كرده و بحمدالله راه تكامل را طی كرده ایم.

به گزارش آذر به نقل از مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز چهارشنبه اول خردادماه در شروع جلسه مجمع، با تبریك سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: میلاد مسعود كریم اهل بیت، سبط نبی گرامی اسلام، حضرت امام حسن مجتبی (ع) را تبریك و تهنیت عرض می نماییم و از خداوند متعال می خواهیم قلوب همه ی ما را به انوار معرفت و محبت خاندان بیشتر از پیش منور بفرماید. ایام ماه مبارك رمضان در حال سپری شدن است و از نیمه ماه هم گذشتیم، از خداوند متعال می خواهیم در این ایام فیض خاصش را بر همه مؤمنین نازل، و دعاها را استجابت فرماید و امیدواریم بتوانیم شكرگزار نعمات الهی باشیم.
وی اضافه كرد: نمی دانیم در این ایام آیا چیزی را تحصیل كرده ایم كه به درگاه حق تعالی قابل باشد یا نه؟ بنده در نسبتش با مولا هر چه دارد قصور است و تقصیر. چون هرآنچه بنده دارد همه از ناحیه ی حق است و همانطور كه در بعضی از ادعیه و مناجات ها آمده، حتی توفیق شكر ما هم، محتاج شكر است. “كیف و شكری ایاك یحتاج الی شكر”. ما در ادای یك وظیفه كه شكر باشد، مانده ایم در حالیكه اقتضای عبودیت و بندگی نسبت به حق، شعب بسیار متعددی از مسئولیت ها و تكالیف و وظایف را دارد.
آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به لطف گسترده ی الهی اظهار داشت: آنچه كه از ناحیه عبد است قصور است و تقصیر و ما چشم امیدمان به حسب معارف الهی به فضل عمیم الهی است و نه به داشته های خودمان. اما فضل الهی عمیم و شامل حال همگان است و فضل خاص هم شامل بندگان خاص می شود. از خداوند متعال می خواهیم در این ایام و شبهای قدر و ایام ماه مبارك رمضان، از فضل عمیم خودش، بركاتی نصیب همه ی ما بگرداند و به تحصیل و جلب رضای حق و اجتناب از محارم الله كه شرط رضایت الهی است موفق بدارد.
وی با اشاره به ایام شهادت امیر مؤمنان اضافه كرد: پیشاپیش تسلیت عرض می نماییم شهادت مولی الموحدین، امیرالمومنین ضد السلام را، كسی كه رفتار و گفتارش محض عدالت و ناشر معارف توحیدی بود. نهج البلاغه كه در واقع منتخب خطبه ها و نامه ها و كلمات قصار حضرت است مشحون از معارف توحیدی است، كما اینكه در تاریخ نقل است كه در میانه جنگ، وقتی سوال از توحید كردند، حضرت علی (ع) آنرا بی پاسخ نگذاشتند. این چنین حقیقتی در عالم ظهور كرد كه در مقام جنگ، جنگیده اند، در مقام جهاد، جهاد كرده اند و در مقام بسط معارف اسلامی، ناشر معارف اسلامی و خصوصاً معارف توحید و محض عدالت بوده اند. از خداوند می خواهیم كه توفیق شیعه بودن و پیروی از ایشان را، به معنای حقیقی كلمه به ما عنایت فرماید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به رفتارهای خصمانه آمریكا ضد ملت ایران اشاره نمود و اضافه كرد: اخیراً شاهدیم دشمنان ما و به خصوص آمریكایی ها در این ایام عملیات روانی گسترده ای به راه انداخته اند و بر طبل جنگ می كوبند و گاهی به نعل می زنند و گاهی به میخ. گاهی می گویند جنگ است و گاهی نفی اش می كنند و این برای تخریب اذهان مردم ما و به تسلیم وا داشتن مردم ماست در حالیكه ملت بصیر ما، بهتر از هر كسی می دانند كه راه مقابله با این دشمن استقامت است. چهل سال است كه در انقلاب در مقابل این دشمن غدار ایستادگی كرده و بحمدالله راه تكامل را طی كرده اند. امروز هم با استقامت حتما در این جنگ اقتصادی كه آنها به راه انداخته اند و عملیات روانی كه با همه ابزارها و در همه جا آنرا دنبال می كنند پیروز خواهند بود.
آملی لاریجانی خاطرنشان كرد: ما می دانیم كه این نحو از رفتار آمریكایی ها و خصوصاً رئیس جمهور نابخرد آنها، ناشی از ناكامی هایی است كه در منطقه داشته اند و به حسب ادعای خودشان، هزاران میلیارد دلار در این منطقه صرف كرده و با دست خالی برگشته اند. در مقابل این ناكامی های عظیم دشمن، جمهوری اسلامی بر مبنای مبانی قوی خود در دل های مردم رسوخ كرده است. امروز بحمدالله در منطقه و در دنیا تأثیر بسزایی داریم و دشمنان ما نمی توانند این مورد را تحمل كنند. ازاین رو به تحریم ها و اقداماتی روی آورده اند كه به خیال خودشان در تاریخ بی سابقه است. در صورتی كه مردم ما هم در تاریخ بی سابقه هستند. بصیرتشان هم بی سابقه است. استقامتشان بی سابقه است. استقامت امام راحل (ره) هم بی سابقه بود. استقامت رهبری معظم انقلاب هم در این راه بی سابقه است، این است كه ما اطمینان داریم كه با این استقامت و تدبیر، ان شا الله دولت ما، كشور ما، مردم عزیز ما از این گردنه ها عبور خواهند كرد و دشمن حتما ناكام خواهد ماند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت اظهار داشت: اقتضای عقلانیت این است كه ان شاء الله دولت محترم و همه دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی با تدبیر، تا حدی كه امكان دارد از فشار امور بر مردم جلوگیری نمایند، خصوصاً در بخش اقتصادی كشور، كه همه ما می دانیم امروز مردم در فشار بی سابقه ای هستند. باید در هزینه ها، در كیفیت تحصیل درآمدها، آنگونه كه عقلانیت اقتضا می كند مدیریت و تدبیر حاكم باشد. باید همه تلاش دولت محترم و سایر قوا این باشد كه فشار بر مردم را كمتر نماییم و در این میان باید وضعیت قشرهای صدمه پذیر مد نظر اصلی باشد و ما مطمئن هستیم كه به عون و فضل الهی، مشكلات را هم پشت سر خواهیم گذارد و ملت ما پیروز این صحنه خواهند بود.