قاسمی: سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

آذر: سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: به دنبال حادثه تروریستی ۲۴ بهمن ماه در سیستان و بلوچستان، سفیر پاکستان توسط دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، به دنبال حادثه تروریستی ۲۴ بهمن ماه در جاده خاش – زاهدان سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ گردید.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان خبر فوق اظهار داشت: به دنبال حادثه تروریستی ۲۴ بهمن ماه در جاده خاش _ زاهدان خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان توسط دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد.
وی اضافه کرد: در این ملاقات ضمن اشاره به افزایش اقدامات تروریستی از داخل خاک پاکستان، همچون حادثه تروریستی اخیر در جاده خاش – زاهدان، اعتراض کشورمان ابلاغ و با صراحت تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران از دولت و ارتش پاکستان انتظار دارد با قاطعیت و جدیت لازم مقابل پایگاه ها، تحرکات و استقرار گروهک های تروریستی فعال در مناطق مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران برخورد کند و اجازه ندهد این گروهک های تروریستی بیشتر از این با اقدامات تروریستی و غیرانسانی خود موجبات تشدید ناامنی و بدبینی و بی اعتمادی بین دو کشور را فراهم نماید. در ادامه از دولت پاکستان خواسته شد که اقدامات سریع و لازم جهت شناسایی و دستگیری عوامل جنایت تروریستی جاده خاش _ زاهدان را انجام دهد.
سفیر پاکستان در این دیدار اعلام نمود که سوژه اعتراض کشورمان را به دولت متبوع خود منتقل خواهدنمود.