امیر سرلشکر موسوی: می توان ارتش را بعنوان الگو و اسوه معرفی نمود

آذر: فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه کمتر مجموعه ای از چهار خاصیت ˮمعنویت محوری، انضباط، سلسله مراتب و سلامت کارکنانˮ برخوردار است، اشاره کرد: این چهار ویژگی، انرژی و بال پرقدرتی است که می تواند جمعیتی را حرکت دهد و بنا بر این می تواند ارتش را بعنوان الگو، سرمشق و اسوه به دیگران معرفی نماید.
به گزارش آذر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش مخابرات شهید امینی نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلمای ایران با چهار ارزش و خاصیت “معنویت محوری، انضباط، سلسله مراتب و سلامت کارکنان” شناخته می شود که می تواند برای جامعه الگو باشد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد: امکان دارد این خاصیت ها در بخش هایی شدت و ضعف داشته باشند اما در میان مردم، مسئولین و در چشم فرماندهی معظم کل قوا، ارتش با این چهار ارزش شناخته شده است؛ چهار ارزشی که باید پاسدار آن باشیم و اجازه ندهیم هیچ گاه سست شود و روز به روز تقویت شود.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره ارتش، تصریح کرد: در شرف یابی اخیر به محضر فرمانده کل قوا (مدظله العالی) که به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی انجام شد، ایشان فرمودند که امروز ارتش از هر زمان دیگری متدین تر و کارآمدتر است. ایشان با سخنان خود مُهری پای تدین و معنویت محوری ارتش زدند.
امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه کمتر مجموعه ای از چهار خاصیت ارتش برخوردار است، اشاره کرد: این چهار ویژگی، انرژی و بال پرقدرتی است که می تواند جمعیتی را حرکت دهد و بنا بر این می توان ارتش را بعنوان الگو، سرمشق و اسوه به دیگران معرفی نماید.
فرمانده کل ارتش با اشاره به امدادرسانی و خدمت رسانی ارتش در مناطق سیل زده کشور، اظهار داشت: به برکت تلاش های خالصانه و بی ریا که تمام سطوح ارتش در خدمت رسانی به قسمتی از هموطنان گرفتار در سیل از خود نشان دادند، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند که ارتش جمهوری اسلامی ایران نمایشگاهی از ارزش های اسلامی است.
وی افزود: ایشان همین طور به برخی از شخصیت های برجسته و شهدای ارتش جمهوری اسلامی اشاره کردند و فرمودند که انسان می تواند آنها را سر دست بگیرد و به ملت نشان دهد. این سخن نشانه بزرگی و عظمت ارتش بود که ایشان به زبان آوردند.
امیر سرلشکر موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روش های گزینش و استخدام کارکنان ارتش در سال 97 از نظر کیفی متحول شده است، افزود: در پذیرش دانشجویان و دانش آموزان آموزشگاه های نظامی معیارها و روش های بهینه و کیفی تر اتخاذ شد.
وی اظهار داشت: حسن سلوک و رفتار دانش آموزان و دانشجویان بسیار خرسند کننده است و موجب شد به درگاه خداوند شکر نماییم. روحیات معنوی، حسن سلوک، برخوردها، رفتار و اخلاق آنان موجب آبرو و عزت ما می شود.
فرمانده کل ارتش اشاره کرد: بتازگی گزارشی از سطوح بالا به دست ما رسید که حاکی از وجود روحیات معنوی و آمادگی برای فداکاری در راه آرمان های انقلاب اسلامی در میان کارکنان ارتش بود.

منبع: